Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Noha a palagáz technológia nem szívesen látott vendég Európában, az észak-amerikai, ún. „nem hagyományos” gáztermelők már célkeresztbe fogták az öreg kontinenst.
Itt az ideje, hogy az észak-amerikai szénhidrogén-termelő vállalatok komolyabb befektetésekre szánják magukat Kelet-Közép Európában – állítja Steve Butler, a KPMG elemzőintézet energiatanácsadási szakértője. Az energiainfó blogon megjelentek szerint a szakember úgy véli, a régió kis országai biztosan ki fogják majd használni a palagáz nyújtotta előnyöket, mivel az egy újabb eszköz lehet a kezükben az orosz gázzal szembeni, az energiabiztonságért zajló küzdelmükben.
És bár Európában maga a palagáz-termelés valószínűleg mindig is drágább lesz, mint Észak-Amerikában, a tengerentúli cégek stabil tőkeháttere jól jöhet majd egy olyan gázipari környezetben, ahol az árak is kevésbé hektikusan mozognak.
Elsősorban Lengyelország, Románia és Ukrajna van most célkeresztben, mások egyelőre nem preferálják ezt a technológiát annak vélt negatív környezeti hatásai miatt. De ez Butler szerint nem szegi kedvét az amerikaiaknak.
Mindez összecseng azzal a korábban a hvg.hu által megírt vízióval, ami a Gazprom, illetve az Európai Unió változó viszonyát, illetve az orosz gáz távlati európai lehetőségeit vette sorra.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.