Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 29,24 pontos, 0,16 százalékos csökkenéssel, 18.671,93 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 6,2 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste üzletkötője az MTI-nek elmondta: viszonylag csendes kereskedési nap volt a keddi; az árfolyamok kora délutánig lefelé csorogtak, majd a nemzetközi trendekkel összhangban a BUX is mérsékelte veszteségét. A szakértő hozzáfűzte, hogy a monetáris tanács kamatvágására nem érkezett részvénypiaci reakció, de a devizapiacon a forint kissé gyengült.
Králik István, a KBC üzletkötője unalmas, rendkívül alacsony forgalmú kereskedésről számolt be, hozzátéve, délután felpezsdült a piac, amikor a német index felfelé indult, és az amerikai nyitás is emelkedést jelzett. A nagyobb papírok közül a szakértő az OTP-t emelte ki, amely napközben 2 százalékos mínuszban is járt, zárás előtt azonban korrigált.
Králik István szerint a bankpapír gyengülése mögött az állhat, hogy az orosz jegybank bejelentette, szigoríthatják a céltartalékolás szabályait, ez pedig befolyásolhatja az OTP ottani működését.
A Mol 50 forinttal, 0,27 százalékkal 18.400 forintra erősödött, 454,0 millió forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 25 forinttal, 0,63 százalékkal 3.920 forintra csökkent, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,47 százalékkal 424 forintra esett, forgalma 389,3 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 85 forinttal, 0,22 százalékkal 39.100 forintra gyengült, a részvények forgalma 457,6 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 28,6 millió forintos forgalom mellett 165 forinttal, 0,94 százalékkal 17.700 forintra nőtt.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.097,90 ponton zárt kedden, ez 6,84 pontos, 0,63 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.