Athén repteret, kikötőt, finomítót ad el

Görögország újabb privatizációs tenderek keretében készül értékesíteni az állami vagyon egy részét, köztük az ország legnagyobb olajfinomítóját és a két legforgalmasabb kikötőjét, hogy adósságai lefaragásával, megteremtse a feltételeit a következő nemzetközi mentőcsomagnak. - írja a Reuters.

  • unknown unknown
Athén repteret, kikötőt, finomítót ad el
„Az elkövetkezendő hónapokban jelentős állami tulajdon fog piacra kerülni.” – jelentette be egy keddi konferencián Yannis Emeris, a görög privatizációs ügynökség igazgatója. A tervek szerint megválnának a Hellenic Petroleum finomító részvényeinek egy részétől, a két legnagyobb kikötőtől Pireuszban és Thesszalonikiben, a Thesszaloniki vízműtől, és a világ egyik legnagyobb nikkel kitermelőjétől, a Larcótól, továbbá vevőt keresnek az ország legnagyobb repterére is Athénban.

A privatizáció a görög kormány legtöbb reménnyel kecsegtető fegyvere az államcsőd elleni küzdelemben. Az EU/IMF mentőcsomag feltételeinek megfelelően az állami vagyon eladásából 19 milliárd euró bevételt vár a kormányzat 2015-ig, és további 50 milliárdot 2020-ig. Kérdés, hogy az elvárások teljesülnek-e. Az első mentőcsomag, 2010 májusa óta, mindössze 1,6 milliárd eurót sikerült realizálniuk privatizációs bevételként.

Az új koalíciós kormány, Antonio Samaras vezetésével elkötelezettnek látszik a privatizáció felpörgetésében. A múlt hónapban egy athéni bevásárlóközpontot adtak bérbe, és novemberre tervezik az állami lottó eladását is – írja a Reuters
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?