MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Több mint 5 millió euró értékben vett részt a Demján Sándorhoz köthető Gránit Bank a tőkehiányos lett Norvik Bank 11,6 millió eurós feltőkésítési programjában - közölte a lett pénzpiaci felügyelet szerdán.
A Bloomberg hírportál által idézett lett beszámolók szerint a felügyeleti hatóság korábban arra szólította fel a Norvik Bankot, hogy egy hónapon belül hajtson végre tőkeemelést. A hatóság júniusban romló helyzete miatt saját felügyelete alá vette a bankot és korlátozta hitelezését.
A hatóság - amely közlése szerint továbbra is felügyeli a bankfeltőkésítési folyamatot - arról tájékoztatott: a befektetés lehetővé teszi, hogy a bank fenntartható fejlődési pályára álljon. A többlet alaptőkét a bank tőkehelyzetének, illetve belföldi és külföldi pozíciójának erősítésére használja majd - tájékoztatott a hatóság.
A Norvik Bank közleményben erősítette meg a tőkeemelés tényét, s közölte, hogy a Gránit Bank érdeklődést mutatott további tőkebefektetésre. A bank vezetése utóbbival kapcsolatosan jelenleg is egyeztet részvényeseivel - írta a bank. A Norvik Bank az idén ünnepli megalakulásának 20. évfordulóját. A tőkeinjekció hatására a bank alaptőkéje 57,4 millió lett latról 65,6 millió latra (26,4 milliárd forint) nő.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Lenne eszköz a kormány kezében, hogy érdemben segítsen a nyugdíjasok helyzetén, ehhez csak át kellene vennie a nyugdíjemelésnek azt a mintáját, amelyet a környező országokban az elmúlt években be-, nálunk pedig kivezettek – mondja Farkas András.
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Úgy tűnik, vége a DB7.hu Szolgáltató Kft.-nek, bár hogy mi történik vele, még nem világos.
Megnéztük Az ifjúság forrását.