Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Nemzetgazdasági Minisztérium határozottan cáfolja azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint az idén nyáron bevezetett, percenként és üzenetenként kétforintos telefonadó emelésére készül a kormány. A kormány nem tervezi a telefonadó mértékének további emelését, és így a „nem létező” szándékát kifejező üzenetet sem küldött a szolgáltatóknak – fogalmaznak a tárca szerdán kiadott közleményében.
A Népszabadság hétfőn írt arról, hogy az idén nyáron bevezetett, percenként és üzenetenként kétforintos telefonadó emelését tervezi a kormány. A lap szerint ezt már meg is üzenték a szolgáltatóknak, de az emelés mértékről még informálisan sem tájékoztatták a cégeket.
A Népszava is arról írt szerdán, hogy drágább lehet a telefonálás. A lap szerint a távközlési szektorra korábban kivetett különadót mindenképpen ki kell vezetnie a kormánynak, a pluszteher miatt az EU kötelezettségszegési eljárást indított ugyanis korábban Magyarország ellen. Az ügy az Európai Bíróság előtt van, ahol várhatóan Magyarországot elmarasztaló ítélet születik. Ebben az esetben a beszedett telekomadót a költségvetésből kamatokkal együtt vissza kell fizetni az érintett cégeknek, a költségvetésből kieső összeget viszont valahogy pótolni kell majd.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.