Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A szegénységből a gazdagságig vezető legjobb útlevél a diploma, vagyis ha szegénynek születsz, és ki szeretnél emelkedni, akkor egy feladatod van: tanulni. A jó diplomával rendelkezőkre vadászni fognak.
Könnyű mondani, még a gazdag nyugati társadalmakban sem egyszerű a tanulás útján kiemelkedni – Afrikában vagy Délkelet-Ázsiában pedig közel lehetetlen –, nem véletlen, hogy az Egyesült Államokban például a társadalom legszegényebb ötödébe születőknek csupán alig több, mint a fele képes kitörni valamely felsőbb jövedelmi rétegbe. Viszont, akik kiemelkednek, azoknak 86 százaléka rendelkezik diplomával – írja a Pénzügyi Szemle Online blogja.
Butaság lenne azt gondolni, hogy megvalósítható az egyenlők társadalma, ahol mindentől függetlenül mindenkinek megvan az esélye arra, hogy felemelkedjen. Ezzel együtt a társadalmaknak és a gazdaságpolitikusoknak arra kell törekedniük, hogy a jó minőségű alapszintű oktatást mindenki számára lehetővé tegyék, a felsőoktatást pedig olyan közel hozzák a szegényebb társadalmi rétegekből érkezők számára is, amennyire csak lehet.
Gordon Brown, az Egyesült Királyság egykori miniszterelnöke a nyugati világban a válságból kivezető utat, a szegény országokban pedig a felemelkedés kulcsát látja az oktatás fejlesztésében. Hangsúlyozza, hogy egy gazdaság sikere a humántőke mennyiségében és minőségében rejlik, vagyis minél több egy adott országban a képzett, nyelveket beszélő és diplomás ember, annál jobbak az adott ország növekedési kilátásai.
Nincs ebben semmi meglepő, a vállalatok világában is többnyire a legtöbb tőkével rendelkező cégeknek a legjobbak az esélyei, miért lenne ez másként a társadalmak és nemzetgazdaságok szintjén? Gordon Brown rámutat, hogy a világban zajló folyamatok arra engednek következtetni, hogy a technológiai fejlődés nyomán 2020-ra globálisan mintegy 40 millió főre rúgó munkaerőhiány lesz a képzett diplomás szakemberekből, és 95 milliós felesleg az alacsonyan képzett munkaerőből.
Vagyis amint a technológia fejlődik, egyre kevesebb képzetlen, és egyre több magasan képzett dolgozóra lesz szükség, a társadalmi, gazdasági és szociális érdekek mind azt kívánják, hogy az országok fejlesszék az oktatás színvonalát mind az elemi, mind a felsőoktatás szintjén. Szükség van arra, hogy a minőségi oktatás mindenki számára elérhető és megfizethető legyen, vagyis a társadalmaknak az eddigieknél többet kell humántőkébe, azaz tudásba fektetniük.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.
Közel 36 millió eurót, azaz mintegy 14 milliárd forintot kér a felszámoló a Dunaferr padlót fogott hengerművének életképes részeiért.
Az viszont még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.