Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Sokszor szoktunk a budapesti közösségi közlekedés zsúfoltságára panaszkodni, ám ez a helyzet még semmi ahhoz képest, ami pár latin-amerikai és ázsiai városban tapasztalható. Az amerikai városokban pedig épp a közösségi közlekedési sztrájkok miatt autóba ülők szoktak hatalmas dugót okozni.
Sokszor szoktunk a budapesti közösségi közlekedés zsúfoltságára panaszkodni, ám ez a helyzet még semmi ahhoz képest, ami pár latin-amerikai és ázsiai városban tapasztalható – írja a Business Insider.
Latin-Amerika és Ázsia egyes országaiban, városaiban ugyanakkor ennél sokkal rosszabb körülmények között kénytelenek a helyi lakosok a közösségi közlekedést használni. A brazíliai Sao Paulóban például folyamatosan tömegek igyekeznek igénybe venni a város metróhálózatát, szinte bepréselődni is alig lehet a kocsikba (fotók). A bangladesi Dakkában az emberek pedig sokszor a vonat tetején, oldalán állva is igyekeznek munkahelyükre.
A tajvani Tajpejben ugyanakkor a robogók száma okoz sokszor problémát a csúcsforgalomban, a kismotorok miatt alakul ki dugó a városban. Az indiai Mumbaiban sem megy könnyen az ingázás: az emberek egymáshoz préselődve utaznak a vonatokon.
San Franciscóban ugyanakkor egy tavaly július közösségi közlekedési sztrájk miatt autóba ülők hatalmas dugót okoznak, így az ingázók jelentős késéssel tudtak csak munkahelyükre beérni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.