Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nyolcvanmillió forintot és muzeális részvényeket is elvitt a rendőrség a Buda-Cash páncélszekrényeiből, amit profi kasszafúróval töretett fel – írja az e heti HVG.
A brókercég sok ügyfele több tízmillió forintos árfolyamveszteséget is elszenvedett, mert a más pénzintézeteknél fedezetként elhelyezett értékpapírjaikat az MNB által kirendelt felügyeleti biztos értékesítette – írja a HVG.
Az MNB azzal magyarázta a kényszerértékesítéseket, hogy az az ügyfélvagyon megóvása érdekében történt, holott a papírok fellelhetőek és beazonosíthatóak voltak, s a jogszabályok szerint nem kerülhetnek bele a felszámolási kalapba. A panaszosok egy része ügyvédhez fordult, volt, aki feljelentést is tett a rendőrségen.
Részletek a csütörtökön megjelenő HVG-ben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.