14 civil szervezet szólna bele a büdzsé kidolgozásába

Civilek az átlátható költségvetésért címmel indított projektet a magyar büdzsé kidolgozásának befolyásolására a napokban tizennégy civil szervezet - írja a Napi Gazdaság hétfői számában. A lap ugyanebben a cikkében arról is ír, hogy Bajnai Gordon ellen a NAV vagyonosodási vizsgálatot indított egy magánszemély bejelentése alapján.

  • hvg.hu hvg.hu
14 civil szervezet szólna bele a büdzsé kidolgozásába

Soros György által pénzelt szervezetek szólnának bele a jövő évi büdzsébe – írja a Napi Gazdaság. A Civilek az átlátható költségvetésért elnevetésű projekt szakmai hátterét a lap szerint a Bajnai Gordon alapította Haza és Haladás Alapítványhoz köthető Költségvetési Felelősségi Intézet Budapest adja.

A magyar költségvetési tervezés befolyásolására törekvő 14 civil szervezet közül "legalább kilencen" élvezik Soros György anyagi támogatását, ilyen például a K-monitor, a TASZ, a Romaversitas, a Roma Oktatási Alap, a Női Érdek, a Gyerekesély Egyesület, az Energiaklub vagy az Átlátszó.hu.

A szervezetek azt szeretnék elérni, hogy a jövő évi büdzsé kialakításakor a szakmai és civil érdekeltségeket is széles körűen bevonják a szakmai munkába. A költségvetésben különös figyelmet fordítanak a „kormányzati átláthatóságra”, de kiemelten figyelik majd, hogy a kabinet mennyit és hogyan költ az energetikára, a környezetvédelemre, a lakhatásra és az oktatásra, valamint a szegénységben élő emberek, a romák, a nők és a gyerekek ügyére.

A lap ugyanebben a cikkében arról is ír, hogy Bajnai Gordon ellen a NAV vagyonosodási vizsgálatot indított egy magánszemély bejelentése alapján. A feljelentés szerint a politikusi pályát elhagyó Bajnai Gordon sem képviselői vagyonnyilatkozatában, sem pedig záró vagyonbevallásában nem tüntette fel, hogy mekkora összegből és pontosan miből él.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.