szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kérjük, írja meg nekünk a történetét!

Nemrég mutattuk be annak az ápolónak a történetét, aki 47 évesen egy fertőzés miatt kerekesszékbe került, leszázalékolták, majd megváltozott munkaképességűként próbált boldogulni a magyar munkaerőpiacon.

Csilla többek között azt mesélte, hogy a Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRBSZH) kiajánlotta őt egy megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató céghez, ahol irodai munkát kapott. Itt három évet dolgozott, de ahogy lejárt a szerződése, és a cég felvette az utána járó támogatásokat, elküldték. Elmondása szerint ezután már esélye sem volt, hogy bárhová is felvegyék, mert nem járt támogatás az alkalmazása után.

Fazekas István

A szabályok szerint a munkaadó a megváltozott munkaképességű álláskeresők után a munkabér és a szociális hozzájárulási adó legfeljebb 60 százalékának megfelelő összegű támogatást kaphat egy vagy két évig – a körülményektől függően. A foglalkoztató szociális hozzájárulási adókedvezményt is igénybe vehet annak a megváltozott munkaképességű személynek az esetében, aki rehabilitációs kártyával rendelkezik. A kedvezmény mértéke legfeljebb a minimálbér kétszeresének, azaz 210 ezer forintnak a 27 százaléka.

Ha hasonló története van, vagy az ismeretségi körében hallott arról, hogy a munkaadók milyen trükkökkel tudják „optimalizálni” a támogatásokat és a kedvezményeket, kérjük írja meg az onlinegazdasag@hvg.hu címre.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!