Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Bár az Eurostat adatai alapján magasabbak az adóterhek, mint 2010-ben, Varga Mihály miniszter szerint mégis több pénz maradhat a lakosságnál adózást követően, mint hat évvel korábban.
Mint korábban írtuk, bár 2010 óta a Fidesz-kormány az adócsökkentés híveként kommunikálta adópolitikáját, összességében növekedtek az adóterhek az eltelt fél évtizedben. A legalacsonyabb adó- és járulékszint 2011-ben 36,9 százalékos volt, vagyis az adózók átlagosan ennyit fizettek be az államkasszába, míg 2014 év végére ez az arány 38,4 százalékra emelkedett, ezzel az adószinttel a fejlett északi gazdaságokat követjük az uniós statisztikai központ, az Eurostat mérése szerint. Az alacsonyabb szja tehát nem feltétlen jelentheti, hogy más adónemekben nem hozza egyensúlyba az állam a költségvetést.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Magyar Időknek úgy nyilatkozott, hogy terveik szerint a 2016 év zárásával mintegy 850 milliárd forinttal több pénzt hagynának az adózóknál, mint az 2010-ben történt. Céljuk, hogy csökkenjen a munkavállalók jövedelmének terhe, az új szisztéma a korábbinál jóval többet hagy a magánszemélyek zsebében, nagyobb adót pedig csak annak kell fizetnie, aki többet is fogyaszt.
Elmondása szerint összesen 3600 milliárdnyi kedvezményt hagytak a rendszerben, a summa egyharmadát a gyermekkedvezmények teszik ki, 1300 milliárd forint kifejezetten a családok boldogulását szolgálja – jegyezte meg Varga Mihály. Hozzátette, hogy a személyi jövedelemadó 15 százalékos mértékével Magyarország dobogós helyen áll az uniós adóversenyben. Jelenleg egyetlen tagállam, Bulgária alkalmaz a magyarországinál kisebb elvonást, Litvánia pedig éppen ugyanakkorát, mint Magyarország – mondta.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.