MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Mindössze egy tizedszázalékkal csökkentheti a britek kilépése a globális növekedést idén és jövőre. A gazdasági nagyhatalmak pénzügyminiszterei úgy érzik, erre felkészültek. De nem ez okozza az igazán nagy gondot a világgazdaságban.
Hanem az, hogy a nemzeti bankok kimerítették gazdaságösztönző képességeiket. A G20 szerint most már az állami költségvetéseken van a sor. Kínában tartják csúcsértekezletüket a világ gazdasági nagyhatalmai. A csúcs Hangcsouban lesz, Csöcsiang tartomány fővárosában. A pénzügyminiszterek a hétvégén Csengtuban találkoztak. Szecsuán fővárosában jelen volt az IMF vezérigazgatója, Christine Lagarde is. Az IMF becslése szerint idén 3,1 jövőre pedig 3,6 lehet a globális gazdaság növekedése. Ez egy tizedszázalékkal alacsonyabb a korábbi előrejelzéseknél. Az ok a Brexit, melyre kevesen számítottak.
Bizalmasan egymás fülébe súgva
A brit pénzügyminiszter bizalmasan elmondta francia kollégájának: teljesen felkészületlenül érte őket a kilépési népszavazás. Philip Hammond a brit kormány vadonatúj pénzügyminisztere elismerte: krízist hoz a Brexit Nagy-Britanniának. Idén nem lesz kilépés, de a gazdasági visszaesés valószínű. Ősszel minden jel szerint költségvetési ösztönzés kell a brit gazdaságnak – súgta meg a pénzügyminiszter francia kollégájának. Sapin pénzügyminiszter szerint a G20-ak kezelni tudják a brit kilépést, mert a nemzeti bankok együttműködése kiváló. A franciák a britekhez hasonlóan úgy vélik, szükség lehet arra, hogy megfogadják az IMF tanácsát, és növeljék az állam szerepét a gazdaságban.
IMF-ajánlások
Az IMF elsősorban az USA-t, Ausztráliát, Kanadát és Németországot említi olyan országokként, amelyek komoly állami befektetéseket eszközölhetnének az infrastruktúrába. Csakhogy Németország hagyományosan ellenzi a szigorú költségvetési fegyelem feladását. Ez nem old meg semmit – hangsúlyozta Schauble német pénzügyminiszter. Sapin francia miniszter ugyanakkor malíciával megjegyezte: a németek így is egyre több költségvetési kiadást vállalnak a menekültek miatt.
Berlin adóztatna
Németország egyébként azt sürgette, hogy vezessenek be nemzetközi adót a globális pénzügyi tranzakciókra. Ezt sem Nagy-Britannia, sem az USA nem helyesli. Jacob Lew amerikai pénzügyminiszter mindössze annyit jegyzett meg ezzel kapcsolatban, hogy az adó beszedésének hiányosságait orvosolni kell. Ez finom célzás az offshore üzletekre, melyek évente több százmilliárd dollárt vonnak ki az állami ellenőrzés alól.
Kína egyedül nem bírja
A kínai házigazda ismertette a hazai eredményeket, melyek változatlanul a leggyorsabb növekedést jelentik a G20-ak között. A pénzügyminiszter ugyanakkor utalt rá: Kína egyedül mind kevésbé képes arra, hogy dinamikus formában tartsa az egész globális gazdaságot. Ő is nagyobb költségvetési aktivitást sürgetett a gazdasági életben. Kína ebben élen jár, hiszen az állam több százmilliárd jüan értékben hajt végre infrastruktúra beruházásokat, hogy növelje a hazai keresletet és új munkahelyeket biztosítson.
Alibaba bölcsője
A G20 csúcstalálkozóját Hangcsouban tartják. Abban a városban, ahonnan világhódító útra indult Jack Ma, az Alibaba alapító atyja. Az egykori angoltanár ma már dollármilliárdos és Kína leggazdagabb embere. Cége, az Alibaba a világ legnagyobb internetes kereskedője, melyet New Yorkban vittek tőzsdére, hogy megmutassák a világnak: a globális gazdaság működését kevesen értik jobban, mint a kínaiak.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
A hatóságot hamis adatokkal és manipulált képpel félrevezetve vitték ki az országból Gustav Klimt Afrikai herceg című festményét – ez lett az eredménye az elsőként a HVG által megírt botrányos történet hatására Lázár János által elrendelt vizsgálatnak.
Politikai üggyé vált az Európai Bíróság tavaszi döntése egy devizás lízingszerződésről. Még nem tudni, az adósok mekkora köre járhat ezzel jól.
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!