Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Elképesztő összegbe, 157 ezer fontba (56 millió forint) kerülhet egyetlen gyerek taníttatása magániskolában 18 éves koráig. Ez az átlagos középosztálybeli szülő éves jövedelmének a 40 százaléka lehet. Mi van akkor, ha a családnak két vagy három gyermeke van?
Miközben a bérek stagnálnak, az oktatási költségek az egekbe emelkednek: 13 év alatt csaknem megduplázódott a magániskolai oktatás ára. 7300 fontról 13 300 fontra nőtt az éves összeg, és a Llyods bank tanulmánya szerint a növekedés nem fog leállni. Ráadásul ez csak az átlag: Londonban minden drágább. 15 800 fontot kell kicsengetnie az átlagos középosztálybeli szülőnek egy évben, ha azt akarja, hogy a gyermekei magániskolában végezzék a tanulmányaikat, ahogy a szüleik is tették. Öt év alatt 25 százalékos volt az emelkedés.
A brit középosztály számára ez könnyfakasztó tény, de sok külföldi megengedheti magának, hogy magániskolába járassa a gyerekét Nagy-Britanniában. A font árfolyama ugyanis csökken, a Brexit-népszavazás miatt rekordmélységbe jutott. Minthogy dollárban számolva a magániskolák árai mérséklődnek, ezért a gazdag külföldiek számára vonzó lehet az, ha gyermekeiket Nagy-Britanniában taníttatják már egészen fiatal korban.
Az oktatás a brit gazdaság egyik erőssége, hiszen a brit diplomák híre a világban még mindig kiváló. A brit középosztály számára viszont marad a mélabú: a gyerekeket nem küldhetik ugyanabba az elit magániskolába, ahol ők maguk, illetve elődeik végeztek.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.