Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Néhány éve, a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva nem utasította el azt a megszólítást, hogy ő Afrika legfiatalabb milliárdosa. A 35 éves Ashis Thakkar most már bánja a dolgot, mert válófélben levő neje épp erre hivatkozva kér tőle lényegesen többet, mint amennyit ő adni akar.
Londonban a bíróság dönt a kínos vitában, melyet szinte áttekinthetetlenné tesz az, hogy a dúsgazdag férj vagyona offshore cégekben van elhelyezve – írja a Bloomberg.
Az oroszlán felébred: kalandok az afrikai gazdasági csoda világában- ezzel a címmel tett közzé önéletrajzot a dúsgazdag ifjú, aki még nincs negyven esztendős. Sorsa kétségkívül érdekes: szülei már a megszületése előtt menekülni kényszerültek Ugandából. Az afrikai állam félőrült zsarnoka ugyanis kitiltotta az országból az indiai kereskedőket, akik még a brit birodalmi időkben telepedtek le Afrikában. Hősünk ezért Nagy-Britanniában született, de hamarosan visszatért Afrikába. Először Ruandába majd Ugandába. Kereskedelmi érzéke már nagyon korán megmutatkozott. Már az iskolában is előnyös üzleteket kötött. Ezért papája adott neki ötezer dollárt, hogy menjen Dubaiba és ott próbáljon szerencsét. Hazatérve a felfutó számítógépes biznisz egyik meghatározó figurája lett Ugandában.
Már korán rájött arra: a nagy pénz nem a reálgazdaságban, hanem a pénzügyi szektorban van. Szépen átnyergelt erre a szakmára. Majd hamarosan bankot alapított, nem is akárkinek a társaságában: Bob Diamond korábban a Barclays bank főnöke volt Az Atlas Mara banknak jelenleg is társtulajdonosa. Sőt a bank is azzal dicsekszik a reklámjában, hogy az egyik tulaj Afrika legifjabb dollár milliárdosa. Na, ugye!- mondja a válófélben levő feleség ügyvédje. Ashis Thakkar persze hirtelen nagyon szerény lett: hogy lennék én dollár milliárdos? A Bloomberg dollár milliárdos listáján a nevem mellett csak 425 millió dollár áll. A YouTube-on egyébként most is megtalálható a CNN-nek adott interjú, az üzletember 16.55-nél kapja a kérdést, amelybe felesége ügyvédei belekapaszkodtak.
A bíróság előtt a férj ügyvédei 445 millió fontot vallottak be, ez körülbelül 544 millió dollár. A baj csak az, hogy a férj bankja a Brit Virgin szigeteken van bejegyezve. Ez az offshore cégek egyik kedvelt adóparadicsoma. Ráadásul a feleség ügyvédei kiderítették: a férj offshore cégeinek pénzügyeit a válóper kezdete óta átrendezték. Vagyis a londoni bíróság igazán nincs könnyű helyzetben, ha el akarja dönteni: mennyit ér valójában a válófélben levő ifjú bankár.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.
Az Oroszország-szakértő szerint köze lehetett a palágykomoróci templom elleni támadáshoz az Orbán-kormánynak.
Az indulásról, az érkezésről és az űrben végzett kísérletekről is beszélt az űrből nemrég visszatért magyar asztronauta.
Azt állította, nem volt verésnyom a férfin.
A lezárásért felelős szervezet azt ígérte, hogy nem adják fel.
A gyakorlógépekkel van a hiba.
Érdemes árnyékba húzódni.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Elszállók, összeukránozás, levelibéka, választalan, repülőember.