Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egyszer kell csak lenyeletni vele a szondát, és minden könnyebb lesz.
Már 15 000 tehénbe ültettek be olyan szondát, amely interneten keresztül tájékoztatja a gazdát az állat egészségi állapotáról. A Bloomberg tudósításából kiderül, az osztrák SmaXtec nevű cég készüléke percenként képes aktuális adatokat továbbítani a szarvasmarha hőmérsékletéről, gyomrának pH-értékéről, mozgásáról vagy az elfogyasztott víz mennyiségéről. Ha a szonda betegség jeleit észleli, akár önállóan küldhet riasztást az állatorvosnak még azelőtt, hogy a tünetek láthatóak lennének az állaton.
Az érzékelő pontos diagnózist nem ad, de a hőmérséklet figyelésével elég megbízhatóan jelezheti, ha baj van. A beültetett egység negyed kilót nyom, akkumulátora pedig négy év működésre elég - körülbelül ennyi egy tejelőtehén élettartama.
Az állattenyésztésben gyorsan terjednek a hasonló automaták, köztük például olyan digitális mérlegek, amelyek itatás közben mérik és rögzítik az állatok súlyát.
A SmaXtec optimista: a világon mintegy 90 millió szarvasmarhát tartanak, ami óriási piacot jelent, így máris dolgoznak a kínai, amerikai és közel-keleti terjeszkedésen. A szonda telepítése néhány száz dollárba kerül állatonként, ám ezt a cég magára vállalja, és havi mintegy 10 dolláros díjat szed a szolgáltatásaiért - persze szorozva a tehenek számával.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.