Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A számlafizetés átlagos határideje 1,5 nappal 27,5 napra nőtt 2016 harmadik negyedévében az egy évvel korábbihoz képest, a késve fizetett számlák részaránya 0,7 százalékponttal 33,44 százalékra nőtt - közölte felmérése alapján az üzleti információ-szolgálatató Bisnode Magyarország.
Az átlagos fizetési késedelem a harmadik negyedévben 17 nap volt, szemben a 2014 és 2015-ös 15 nappal.
A legkisebb fizetési határidővel dolgozó vállalatok a harmadik negyedéves adatok alapján az oktatás, művészet, szórakoztatás és a szabadidős tevékenységgel foglalkozó cégek voltak, ahol az átlagos számlafizetési határidő nem érte el a 15 napot.
A legnagyobb fizetési határidővel (40 nap felett) továbbra is a gép-, vegy- és a számítógépiparban, az elektronikai, optikai termékek gyártóinál kell számolni.
A fizetési határidők regionálisan is jelentősen eltérnek, 24-32 nap között mozognak, 24 nap a Tolna, Csongrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei cégeknek, de több mint 30 nap Borsod-Abaúj Zemplén és Zala megyében.
A legnagyobb fizetési késedelem Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt több, mint 31 nappal, míg a legkevesebb, 11 nap Zala és Nógrád megyében.
A határidőben fizetett számlák aránya Komárom-Esztergom, Békés és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt a legmagasabb és Somogyban a legalacsonyabb, 60,98 százalék.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A támogatások elosztásának koordinálása az Ökotárs feladata lesz – ugyanazé a szervezeté, amelyet egyszer már kipécézett magának a kormány, és az ő szerepükre hivatkozva milliárdokról mondott le, miközben harcot hirdetett a civilek ellen.