Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ha nem csak a szupersztárok pénzdíja lesz magas, sokkal kevesebben próbálják meg eladni a meccseiket - így gondolkoznak az Australian Open szervezői.
Gyakran érkeznek a panaszok a tenisztornákról: azok közül, akik a végső győzelemre nem esélyesek, többen is úgy próbálnak pénzt keresni, hogy eladják a saját meccseiket. Most az egyik legnagyobb tornán, a januári Australian Openen döntöttek úgy a szervezők, hogy nagyot emelnek az első fordulókban kiesők pénzdíjain is, hátha így kevesebben bundáznának.
A szervezők bejelentették: összesen 36 millió amerikai dollárnak megfelelő összeget osztanak szét a sportolók közt, úgy, hogy a legtöbbet a korán kiesők pénzdíjain emelnek. Aki a selejtezőig eljut (itt összesen három meccset kell nyerni ahhoz, hogy az ember felkerüljön a 128-as főtáblára), 39, aki pedig a főtábla első három fordulójában részt vesz, az 30 százalékkal több pénzt kaphat. Ezzel az Australian Open lesz a második legmagasabb pénzdíjat kiosztó verseny, ennél többet csak a US Openen fizetnek.
Persze a tenisz legnagyobb problémáit ez sem fogja megoldani. Ahhoz, hogy tömegesen visszaszorítsák a bundázásnak a veszélyét is, nem elsősorban a Grand Slameken kellene a pénzdíjakat növelni, hanem azokon a tornákon, ahol jóval gyengébb játékosok is részt vesznek - egy Grand Slamnek már a selejtezőjébe is alig jut be a világ 300 legjobbján kívül bárki. A világon körülbelül 14 ezer profi teniszező van, nagyjából a felük soha életében nem jut el odáig, hogy pénzdíjat kapjon versenyen.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.