Több mint tízmillió forintnyi bevételt loptak el a vajdahunyadi várból

Kedd reggelre betörtek az erdélyi vajdahunyadi vár pénztárába, és elvitték a hosszú hétvégén felhalmozódott bevételt. 11,7 millió forintnyi kár érte a múzeumot.

  • MTI MTI
Több mint tízmillió forintnyi bevételt loptak el a vajdahunyadi várból

Több mint tízmillió forintnyi bevételt loptak el a romániai vajdahunyadi vár múzeumának pénztárából, miután ismeretlenek az éjjel betörtek az épületbe.

A lopást a múzeum őre jelentette, aki kedden reggel vette észre, hogy betörték a pénztár ablakát. A rendőrség nem tartja kizártnak, hogy a tettes hétfőn este a múzeumban maradt záróra után.

A múzeum illetékesei közölték, hogy 170 ezer lej (11,7 millió forint) kár érte a múzeumot. Romániában május 1. miatt hosszú hétvége volt, Vajdahunyad várát számos turista kereste fel, ezért volt ilyen jelentős összeg a pénztárban.

Vajdahunyad vára a XIII. században épült gótikus stílusban. Az uradalmat a kastéllyal együtt Zsigmond király katonai érdemeiért adományozta Hunyadi János atyjának, Vajknak. Hunyadi János az 1440-es években kezdte el a családi birtokközpont, Vajdahunyad kiépítését. A várkastély belső tereiben jelenleg történelmi, régészeti és néprajzi tárgyakat állítanak ki.

A látogatottsága évről évre növekszik, tavaly rekordszámú, 300 ezer turista kereste fel. A várban több film részleteit forgatták, egyebek mellett a Sárkányszív 4 című amerikai nagyjátékfilmet tavaly áprilisban.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.