Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Nem hagyta ki a ziccert a világ leghíresebb filozófusa, a NER egyik legádázabb ellensége, Francis Fukuyama, a világtörténelem végének megjósolója. Fukuyama elolvasta a Financial Times NER-korrupcióról szóló cikkét, és rögtön kommentárt írt hozzá, mint a piacgazdaság dajcstomija, a Twitteren: "az illiberális demokrácia korrupt demokrácia is: Orbán Viktor oligarchái: új elit emelkedik fel Magyarországon."
Illiberal democracy is also corrupt democracy: Viktor Orban’s oligarchs: a new elite emerges in Hungary https://t.co/9MYeLmMX8F via @financialtimes
— Francis Fukuyama (@FukuyamaFrancis) December 21, 2017
Kovács Zoltán államtitkár, kormányszóvivő már bizonyosan fogalmazza a frappáns viszontválaszát, ugyanakkor a Stanford Egyetem professzora nem először szúr oda Orbánnak a sztárfilozófus, aki minden bizonnyal megkapja majd, hogy Soros György zsebében csücsül.
2012 januárjában egészen odáig ment, hogy összehasonlította a brit kormányzati rendszert a magyar alaptörvénnyel, és arra jutott, hogy az orbáni rendszer gyengíti a végrehajtó hatalom feletti intézményi ellenőrzést, azaz csökken a fékek és ellensúlyok ereje. Fukuyamától még olyan lázári mondatokra is futotta, mint hogy "Orbán viselkedése arról árulkodik, hogy autoriter és sértődékeny, és inkább betiltaná az ellenzéket, mint hogy együttműködjön vele".
2013 elején – úgy látszik, Fukuyama mindig év elején foglalja össze Magyarországgal kapcsolatos gondolatait – arról beszélt, hogy az ország csalódást okozott, 1989-ben éllovas, reménykeltő ország voltunk, és lám, mi lett belőlünk. Akár a demokrácia is visszafordulhat, semmi nem szavatolja, hogy ne lehetne visszafordítani a dolgokat, a politika mindig hanyatlásnak indulhat. "Az európai demokráciát jelentős veszély fenyegeti" – foglalta össze pesszimista vélekedését a filozófus.
2016 novemberében pedig Donald Trump győzelmét elemezte, a populista politikusok virágkorának okait boncolgatta, és itt is jutott pár mondat Orbánnak, aki szerinte Budapesten nem népszerű, csak vidéken. És nyilván Orbánra is utalva írta le a következőket: „Nagy a veszélye annak, hogy mérges, és egymással versengő nacionalizmusok világába süllyedünk, s ha ez így történik, az legalább olyan fontos csomópont lesz, mint a berlini fal 1989-es leomlása”.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
A Pfizer vezérével folytatott titkos üzenetváltásai miatt.