Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Rájöttek az MLSZ-nél, hogy a piaci bevételek felé kellene terelni a magyar focit. Azért 2030-ig így is az állam tarthatja el a labdarúgást.
Az MLSZ következő, 2020-2030-as tízéves tervének lényeges eleme lehet, hogy a profi kluboknál a központi források helyét vegyék át a piaci bevételek, például a jegyértékesítésből, a szponzorációból, a tévés jogdíjakból – nyilatkozta Roskó Zoltán, az MLSZ operatív igazgatója a Világgazdaságnak. Azt azért hozzátette: ez még csak egy terv.
Ahogy azt is elmondta: nem érdemes egyik napról a másikra felrúgni a meglévő finanszírozási rendszert. Tehát egy jó darabig még biztosan az állam fogja eltartani a magyar focit.
A lap arról is írt: a sportszövetségek és a kormány tárgyalnak a tao-rendszer sorsáról. Egy tavaly decemberi kormányrendelet ugyanis a következő két évre 50-50 milliárd forint tao-támogatás jóváhagyását engedélyezte, ami drasztikus csökkenés lenne például a tavalyi 125 milliárdhoz képest. A szövetségek most ennek a rendeletnek a felülvizsgálatáról tárgyalnak a Pénzügyminisztériummal és az Emmivel.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.