Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Senki nem ért egyet senkivel Londonban.
Theresa May szerint nincsenek arra utaló jelek, hogy a londoni alsóház által eddig háromszor elutasított Brexit-megállapodást a közeljövőben el lehetne fogadtatni, ezért új hozzáállás vált szükségessé. A konzervatív párti brit miniszterelnök a Downing Street által vasárnap hajnalban ismertetett nyilatkozatában kiemelte: ha a konzervatív frakcióban és a kisebbségi tory kormányt kívülről támogató észak-írországi Demokratikus Unionista Párt (DUP) képviselőcsoportjában nem teremthető meg a többség a Brexit-megállapodás elfogadásához, akkor nem marad egyéb lehetőség, mint az alsóházban jelenlévő többi párt megkeresése. A Konzervatív Párt keményvonalas Brexit-táborán belül heves indulatokat kavart, hogy Theresa May bevonta a Brexit-megállapodás sorsáról szóló egyeztetésekbe a Munkáspártot.
Bár a nyilatkozatban nem szerepel a Munkáspárt neve, May tulajdonképpen magyarázatot adott arra, miért a legnagyobb ellenzéki erő vezetőjével igyekszik megtalálni a kiutat a hónapok óta tartó patthelyzetből. A kormányfő a hét közepe óta tárgyal Jeremy Corbynnal erről – egyelőre érdemi eredmény nélkül. Szombaton éppen arról zajlott a vita, hogy melyik párt miért utasítja el azt, hogy a másik ragaszkodjon bizonyos kérdésekhez – a Munkáspárt esetében egy ilyen az újabb népszavazás.
Az Európai Unió egyértelmű álláspontja az, hogy az 585 oldalas Brexit-megállapodás - amelyről novemberben állapodott meg London és Brüsszel - nem nyitható újra, de az EU a 26 oldalas, a jövőbeni viszonyrendszert felvázoló politikai nyilatkozat módosításától nem zárkózik el.
May egyelőre igyekszik azokat a pontokat megtalálni, amelyben egyetértenek: ezek között említette, hogy mindkét nagy párt szerint meg kell szüntetni az EU-n belüli szabad mozgás alapelvének nagy-britanniai érvényesítését, jó megállapodással kell kilépni az EU-ból, és meg kell védeni a brit munkahelyeket. Úgy látja azonban, minél hosszabb ideig nem sikerül megállapodniuk, annál nagyobb a kockázata annak, hogy az Egyesült Királyság soha nem lép ki az EU-ból.
A kormányfő közli, hogy a jövő heti soron kívüli EU-csúcson személyesen is kéri majd a Brexit további "rövid" halasztásához a többi uniós vezető beleegyezését, és ha e haladék ideje alatt Londonban sikerül egyezségre jutni a Brexit-megállapodásról, akkor az Egyesült Királyság hat héten belül kiléphet az EU-ból. May hivatalosan már pénteken kérte a Brexit legfeljebb június 30-ig terjedő halasztását Donald Tuskhoz, az Európai Tanács elnökéhez intézett levelében. Tusk ezzel szemben rugalmas, akár egy évig tartó halasztást szeretne. Ha Brüsszelben sem sikerül megegyeznie a 28 tagállamnak, félő, hogy a britek jövő pénteken megállapodás nélkül esnek ki az EU-ból. Több vezető jelezte már, hogy nem ért egyet May kérésével, Leo Varadkar ír miniszterelnök azonban szombaton úgy nyilatkozott: szinte kizárható az, hogy az unió hagyná a no deal Brexit bekövetkeztét.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.