Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
A magyar vállalkozások immár minősített antikorrupciós irányítási rendszert vezethetnek be. Erre szükség is van, Magyarországon ugyanis nemzetközi összehasonlításban nagyon elterjedt a vesztegetés.
Magyarországon minden ötödik hazai cégvezető úgy véli, iparágában elterjedt gyakorlat a vesztegetés. Ez az arány felülmúlja mind a régiós országok, mind a fejlődő piacok átlagát az EY legutóbbi Globális Visszaélési Felmérése (Global Fraud Survey) szerint. A területen nyújt hatékony segítséget a szervezeteknek a most megjelent ISO 37001 antikorrupciós irányítási rendszer – írja közleményében az EY.
„Ma már elvárás mind a nagyközönség, mind az üzleti partnerek oldaláról, hogy egy szervezet átfogó megfelelési rendszerrel rendelkezzen. Egyre több iparágban tapasztaljuk, mint például az energiaipar és az egészségügy, hogy a nemzetközi piacon jelenlévő szereplők megkövetelik az üzleti partnereiktől, hogy bizonyítani tudják felelős működésüket. A most bevezetett szabvány egy ilyen antikorrupciós rendszer felépítéséhez és fenntartásához nyújt segítséget” – hangsúlyozta Biró Ferenc, az EY Felelős Üzleti Szolgáltatások partnere a szabvány hivatalos bemutatóján.
A tanúsítvány megszerzésével a cégek eredményesen növelhetik üzleti tevékenységük iránti bizalmat, és érdemben erősíthetik a vállalat jó hírnevét. Ezt igazolja, hogy azok a társaságok, amelyeknél ez a minősítési folyamat végigfutott, ott a reputációs károkat hatékonyabban kerülték el, kevesebb hatósági szankcióval, valamint ügyfelek, üzleti partnerek vagy munkavállalók által indított magánjogi perrel kellett szembenézni a nemzetközi tapasztaltok szerint. A tanúsítás megszerzése ezáltal konkrét gazdasági előnyöket is biztosít az alkalmazó szervezetek számára, működjenek azok a magán-, a közszférában vagy akár a nonprofit ágazatban.
Még mindig a korrupció mocsarában dagonyázik Magyarország
Csak Bulgáriát és Görögországot előzzük, Románia előttünk. Az EU egyik legkorruptabb országa a miénk.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Jelentősen szigorodtak a kriptokereskedelem szabályai, amire elsőként, drasztikus módon a népszerű fintechszolgáltató reagált. A többiek más stratégiát választottak, de vajon kinek van igaza?
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
Ha Orbán Viktor arra gondolt, hogy egyszer a távoli jövőben Varga Judit ugyanúgy képes lett volna elvezetni az országot, mint ő, akkor érdemes megjegyezni, hogy egy bankot sem lehet egymás után kirabolni...
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.
A zűrös múltú szlovákiai Jozef Szivák vinné a Dunaferr-utódcéget.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.