Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A brit áruházlánc mindenesetre nem árulja a lapokat.
Vasárnap írtunk arról, hogy leállította a Tesco a karácsonyi üdvözlőlapok kínai gyártását, miután egy sajtóbeszámoló szerint a kártyákat a gyártó egy sanghaji börtönben, külföldi rabokkal csomagoltatja. A brit kiskereskedelmi üzletlánc tiltja beszállítóinak rabmunka igénybevételét.
Az ügyet a The Sunday Times című vasárnapi konzervatív brit lap tárta fel, miután egy nyolcéves dél-londoni kislány kézzel írt üzenetet talált az egyik helyi Tesco üzletben vásárolt karácsonyi lapon. A kicsempészett angol nyelvű üzenet írója közli, hogy ő és társai külföldi rabok a sanghaji börtönben, és akaratuk ellenére kényszerítik őket munkára. Az illető kéri az üzenet megtalálóját, hogy értesítse az emberi jogi szervezeteket, és vegye fel a kapcsolatot Peter Humphrey-val.
A kislány édesapja közösségi portálokon felkutatta, hogy Peter Humphrey brit újságíró, aki maga is két évet töltött ugyanabban a sanghaji börtönben. Humphrey, akihez az üzenetet tartalmazó karácsonyi lapot a kislány családja eljuttatta, a The Sunday Timesban megírta, hogy korábban vállalati csalások feltárásán dolgozott Sanghajban, és 2013-ban a tevékenysége miatt feldühödött kínai hatóságok koholt vádak alapján, bírósági eljárás nélkül, kínai–amerikai feleségével együtt 23 hónapra bebörtönözték. Humphrey a vasárnapi brit lapban közölt első oldalas cikkében azt írja: nem tudja, hogy kik csempészték ki az üzenetet a Tesco számára gyártott karácsonyi lapon, de nincs kétsége afelől, hogy a sanghaji börtön olyan rabjairól van szó, akik ismerték őt, mielőtt 2015 júniusában szabadult.
A kínai külügyminisztérium most megszólalt az ügyben, a szóvivő sajtótájékoztatóján tagadta, hogy kínai börtönökben, akaratuk ellenére munkára kényszerített rabok készítenék azokat a karácsonyi üdvözlőlapokat, amiket később többek közt brit Tesco-áruházakban is értékesítenek. A kínai külügyi szóvivő az egész ügyet kitalációnak nevezte, Peter Humphrey-ról pedig azt mondta, a botrányt és a kitalációkat a saját híressé tételére használja – számol be a 444.hu.
A Tesco mindenesetre kivonta a forgalomból az érintett üzemben készült üdvözlőlapokat.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.