Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egyelőre beláthatatlan a koronavírus-járvány gazdasági hatása, a kínai kereskedelem és luxusszegmens azonban már éledezik, amit elsősorban a helyiek „bosszúköltése” mozgat.
Egyre inkább kimerészkednek a kínaiak és oldják fel a hatóságok az elrendelt karantént, aminek következtében Kínában sorra nyitnak a luxusüzletek is. A járvány téli kitörése után az ázsiai országban a luxusmárkák eladásai katasztrofálissá váltak és 80 százalékkal zuhantak, az európai márkák ugyanis nagyban alapoznak a kínai piacra – és a külföldön költő kínai turistákra.
Bár a járvány Európában még közel sem tetőzött, Kínában már kezd visszaállni és éledezik a luxusszektor, amit főként a „bosszúköltés” határoz meg – adta hírül a Fortune. A kifejezést először azokra a kínai fogyasztókra használták, akik az 1980-as években a kulturális forradalom alatt nem tudtak vásárolni, és a helyzet megszűnésével az addig felgyülemlett pénzüket egyből költeni kezdték.
A szakértők a katasztrofális első üzleti negyedévet követően egy már csak „szegényes” első félévet jósolnak a luxusszegmensnek. A „bosszúköltés” azonban nem valószínű, hogy visszahozza a teljes kiesést, amit 40 milliárd euróra tesznek. A törölt járatoknak és az utazási korlátozásoknak köszönhetően a kínai luxusvásárlók így elsősorban a belföldi forgalmat fogják erősíteni, amit tovább erősítenek az idén csökkentett vámok is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.