Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kormány további beruházásokról is tárgyal a francia székhelyű vállalattal.
Folynak a tárgyalások az Airbusszal egy második gyártóüzem létesítéséről Magyarországon, idézte a védelmi beszerzésekért felelős kormánybiztost a portfolio.hu. Maróth Gáspár a Kossuth rádióban mondta el, hogy további gyárberuházásokról is tárgyalnak a céggel.
2018-ban jelentették be, hogy az Airbus Helicopters a magyar kormánnyal partnerségben helikopter-alkatrészgyárat létesít Gyulán, a gyártás 2021-ben indulhat meg. Ha a mostani tárgyalások sikerrel járnak, ez valószínűleg egy újabb üzem létesítését eredményezi majd Magyarországon.
Az Airbustól a Magyar Honvédség 20 darab H145M könnyű és 16 darab közepes H225M helikoptereket vásárolt, a gyárépítés – akár a cseh kézifegyverek gyártásánál, akár a Lynx páncélozott harcjárművek gyártásánál – összeköthető a Honvédség fejlesztésére indított beruházásokkal.
A kormánybiztos beszélt annak a hátteréről is, hogy a Lynxeket gyártó Rheinmetall miért pont Magyarországon építi meg az új gyártóüzemét, annak ellenére, hogy az ország hadiipari kapacitása az összes szomszédos országétól elmaradt. Maróth szerint önmagában a 218 darab harcjármű beszerzése erős indok volt, de a Rheinmetall előnyösnek találta a kormányzat iparfejlesztési támogatási rendszerét is, illetve Magyarország jól áll az autóipari és más ipari szegmensekben is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.