Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Nagy vihart kavart Magyarországon, hogy Katarina Barley-nak, az Európai Parlament egyik alelnökének olyan kijelentést tulajdonítottak, miszerint pénzügyileg ki akarja éheztetni Magyarországot és Lengyelországot. Kiderült, hogy a kérdéses interjúban ez nem hangzott el, félrefordították a német szociáldemokrata politikus szavait, amiért az érintett újság elnézést is kért.
A német Deutschlandfunk című rádiónak külön oldala van, ahol a saját tévedéseiket kijavítják, mondván, velük is előfordulhat, hogy tévednek, de az átláthatóság nagyon fontos számukra. Itt közölték, hogy a Katarina Barleynek tulajdonított kijelentések nem hangzottak el. Barley valójában nem azt mondta, hogy Magyarországot és Lengyelországot, hanem azt, hogy Orbán Viktort és "haverjait" kell pénzügyileg kiéheztetni, vagyis az uniós pénzektől megfosztani.
A brit–német szociáldemokrata politikus a 24.hu-nak küldte meg a témával kapcsolatos véleményét:
"Az Európai Unió a demokrácia és a jogállam értékein alapszik. Orbán Viktor fideszes kormánya egyre több másik tagállami kormánnyal együtt rendszerszinten ássa alá az Európai Unió alapértékeit. Minden uniós állampolgár érdeke, hogy az uniós források ne azokat a kormányokat gazdagítsák, amelyek nyíltan támadják az alapvető értékeket és közben a haverjaikat juttatják uniós pénzhez"
– írta Katarina Barley. Hozzátette azt is, hogy Orbán Viktor nemcsak az európai adófizetőket, hanem a magyar népet is becsapja, ezért olyan uniós mechanizmusra van szükség, amely működik is. Megerősítette: az Európai Parlament mindenképpen ragaszkodik ehhez.
A téma egy nagyon fontos kérdésre világít rá, ezen múlik ugyanis a következő hétéves költségvetés és az uniós újjáépítési alap sorsa. A magyar miniszterelnök egyértelművé tette, hogy amennyiben ilyen feltételrendszer kerül a jogszabályba, a magyar kormány vétózni fog. Charles Michel, az Európai Tanács elnöke pedig arról beszélt ma nem sokkal éjfél után, az uniós csúcstalálkozó első napját követően, hogy vannak még "kényes témák", amit a következő hetekben rendezni kell.
Katarina Barley el sem hangzott kijelentése nyomán a magyar nemzetközi kormányszóvivő konkrétan lenácizta a német politikust. Azt kérdezte Kovács a Twitteren, hogy a Varsó, Leningrád vagy Sztálingrád kiéheztetésénél megszerzett német tudást szeretné-e felhasználni. A helyreigazítás után Kovács Zoltán egy újabb tweetben hiányolta a bocsánatkérést, szerinte ehelyett inkább az interjú szövegét változtatták meg. "Aggódunk a német sajtószabadság miatt" – üzente a mindig éber kormányszóvivő.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Az ítélkezés minőségére is hatással lehet egyes bíróságok túlterheltsége, van, ahol átlagosan majd 140 ügyet visz egyszerre egy bíró. A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
A magánegészségügy mérete tavaly már az ezer milliárd forintot közelíthette. A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
A robotsebészeti eszköz számára 20 fok lenne az ideális.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés a tét.
A só megtizedelheti a folyó élővilágát.