Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A nyereség egy része biztosan állami, illetve uniós pénzekből származott.
Orbán Viktor rokonsága az elérhető adatok alapján csak az elmúlt nagyjából hét évben igazolhatóan bő 15 milliárd forint bevételhez jutott cégeladásokból vagy a vállalatoktól felvett nyereségből – írja a G7.hu.
Ebből valamivel több mint 8 milliárd gazdagította a miniszterelnök szüleit és testvéreit, durván 7 milliárd pedig a kormányfő vejét.
A lap szerint 2014 előtt is minden évben hoztak néhány tízmilliót Orbán családjának a vállalatai, a 2014-es választások után azonban elkezdték kivenni a vállalkozásaikból a korábban felhalmozott nyereséget, illetve az időközben megugró aktuális profitot is.
Az Orbán család három legjobban teljesítő cége a Dolomit Kőbányászati Kft., a Gánt Kő Kft. és a Nehéz Kő Kft., ezekből hét év alatt 7,4 milliárd forintot vettek ki. Az összeget az idén tavasszal további 750 millióval fejelte meg a Nehéz Kő eladása. A nyereség egy része biztosan állami, illetve uniós forrásból finanszírozott megrendelésekből származott: a társaságok feltűntek mások mellett a dél-balatoni vasútfelújításon, a vértesi erőmű környezetének helyreállításán és több budapesti, illetve Pest megyei csatornaépítésen is.
Tiborcz István üzleti pályája azt követően kezdett meredeken felfelé ívelni, hogy 2013-ban összeházasodott a kormányfő lányával. Már 2015-ben százmilliós nagyságrendű osztalékot vett ki egy cégéből – írja a G7 –, és ezzel párhuzamosan jött az Elios-sztori is, amelynek a végén 3 milliárd forint körüli összegért adhatta el a közvilágítási tendereken felhizlalt cégét. A BDPST Zrt.-nek mostanra Tiborcz az egyetlen tulajdonosa, a vállalat pedig az elmúlt két évben 3,5 milliárd forint osztalékot fizetett neki.
Az Orbán-család és a kormányközeli vállalkozók gazdagodásának 2018-ig tartó szakaszáról számos infografikát készített a hvg.hu is:
Pénzesőben fürdik a NER: 14 infografika arról, mekkora üzlet Orbán Viktor családtagjának és a Fidesz barátjának lenni
A számokat látva nehezen hihető az, hogy Magyarországon piacgazdaság működik.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.