Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A monetáris politika és a járványhelyzet bizonytalanságáról fog szólni a következő néhány hét, ez pedig az ilyenkor megszokottnál jóval nagyobb árfolyammozgásokat hozhat.
Az elmúlt hetekben 360 környékén ingadozott a forint/euró árfolyam, de a következő hetekben nagyobb változások jöhetnek. Erre utal a Bloomberg elemzése, amelyben levezetik, hogy a nyár hátralévő részében miért várható az ilyenkor szokásosnál nagyobb ingadozás a devizapiacokon.
Az előttünk álló hónapokban a befektetők azt várják, hogy legyen egyértelmű, milyen politikát fog alkalmazni a válságkezelésben az Európai Központi Bank, az amerikai Fed és a Bank of England. Ehhez társul az, hogy nagyon nagy a bizonytalanság, mekkora károkat okozhat a különböző országok számára a koronavírus delta variánsa.
A legnagyobb országok devizái számára ez főleg azt eredményezheti, hogy a szokásosnál nagyobb árfolyamingadozások jöhetnek. Az olyan devizák számára pedig, mint a forint – vagy akár a cseh korona vagy a lengyel zloty -, önmagában a bizonytalanság is gyengülést hozhat. Ennek egyszerű az oka: az ilyen helyzetben a kockázatkerülő befektetők sokkal szívesebben teszik át a pénzüket a legstabilabbnak számító euróba, dollárba, vagy aranyba.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.