szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szorosan figyelik a helyzetet, a szerdai történelmi mélypont szerintük nincs összhangban a gazdaság teljesítményével.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

„Bármelyik pillanatban” minden rendelkezésre álló eszközzel kész közbelépni a Magyar Nemzeti Bank annak érdekében, hogy biztosítsa a pénzügyi piacok stabilitását – jelentette a portfolio.hu a Reuters híradása alapján. Az MNB azt közölte a nemzetközi hírügynökséggel, hogy szorosan figyelik a helyzetet, és értékelésük szerint a jelenlegi piaci mozgások nincsenek összhangban a gazdasági fundamentumokkal.

A forint szerdán több mint 2 százalékot veszített értékéből, és történelmi mélypontra esett az euróval szemben, amiért volt, hogy 379,46 forintot kellett fizetni. Délutánra a jegybank bejelentésére – ami a Napi.hu szerint verbális intervenciónak tekinthető – némileg visszaerősödött, cikkünk megírása idején éppen valamivel 375 felett állt.

A hvg.hu által a szerdai nagy zuhanás idején megkérdezett szakember nem volt bizakodó a forint árfolyamát illetően. Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője úgy kommentálta a korábban megfigyelhető árfolyamzuhanást, hogy „ha háború van, akkor ez történik”.

Elemző a forint szakadásáról: Ez drámai, csak nézünk ki a fejünkből, nem tudunk mit tenni

Suppan Gergely szerint ezen a helyzeten egy alapkamat-emelés se segíthet, csak az, ha békét köt Oroszország és Ukrajna.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!