Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
És ez csak egy a közül a tíz intézkedés közül, amelyekkel a Nemzetközi Energiaügynökség szerint egy éven belül harmadával lehetne csökkenteni az orosz gázimport mennyiségét Európában. A fokozott függőség felszámolása kompromisszumokkal jár.
Ukrajna lerohanása élesen megmutatta, hogy mennyire ki van szolgáltatva Európa az orosz gáznak – állapította meg a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA), amely csütörtökön közzétett jelentésében kiszámolta, milyen eszközökkel lehetne jelentősen csökkenteni ezt a kiszolgáltatottságot. Tízpontos cselekvési tervükkel szerintük egy év alatt harmadával kevesebb orosz gázt kellene csak importálni, de az intézkedések a klímaváltozás elleni fellépést is elősegíthetik.
Az IEA szerint tavaly összesen 155 milliárd köbméter orosz gáz érkezett Európába, ami az összes import 45 százalékát, illetve az összes fogyasztás 40 százalékát tette ki. Ez a mennyiség a klímavédelmi, kibocsátáscsökkentő intézkedések nyomán ugyan középtávon csökkenni fog, de az ügynökség úgy véli, hogy az orosz–ukrán háború nyomán célszerű lenne felgyorsítani a folyamatot. Tíz pontban foglalták össze a tennivalókat ehhez az európai országok számára, minden pontnál azt is jelezték, milyen hatásra lehet számítani:
Az IEA szerint ezeket az intézkedéseket egy év alatt végrehajtva harmadával kevesebb orosz gázra lenne szüksége Európának. Volt még egy ötlet, amit alaposabban megvizsgáltak, ám végül nem került bele a 10 pont közé, lévén nehezen összeegyeztethető az európai klímavédelmi célokkal. Pedig ezzel akár kevesebb mint felére – 80 milliárd köbméterrel kevesebb gázra volna szükség – lehetne csökkenteni a felhasznált orosz gázmennyiséget, de jelentős kompromisszumokat kellene kötni hozzá. A javaslat lényege, hogy gáz helyett – legalább ideiglenesen – szélerőművekkel termeljen nagyobb mértékben áramot, illetve a gázos erőműveket inkább olajjal fűtse a kontinens.
Az energiaügynökség elismeri, hogy az orosz gáztól való függőség csökkentése mindenki számára áldozatokkal jár,és koncentrál, kitartó, szektorokon átívelő, következetes politikára lenne szükség, illetve folyamatos nemzetközi párbeszédre a biztonsági és energiapiaci kérdésekről. Emellett nyílt párbeszéd is kell a kormányok, iparági szereplők és fogyasztók között.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.