szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A lépés valószínűleg az egész világpiacra hatással lenne.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Egyesült Államok azon dolgozik európai szövetségeseivel, hogy megvizsgálja az orosz kőolajimport tiltásának lehetőségét – idézte Anthony Blinken amerikai külügyminisztert a CNN. Washington a már meglévő szankciók mellett így növelné a nyomást Moszkván az ukrajnai invázió miatt.

„Tegnap telefonon beszéltem [Joe Biden] elnökkel és más kormánytagokkal az ügyben, és most az európai szövetségeseinkkel egyeztetünk, hogy megvizsgáljuk annak a koordinált lehetőségét, hogyan lehetne megtiltani az orosz kőolaj behozatalát amellett, hogy a világpiacon is legyen belőle elég mennyiség” – mondta a CNN hírtelevíziónak Blinken.

Az orosz olaj importtilalma valószínűleg az egekbe lőné az árakat, és nehéz helyzetbe hozná a fogyasztókat, hiszen Oroszország a világ második legnagyobb olajexportőre – emlékeztetett a hírtelevízió.

Bár az Egyesült Államok nagyon kevés orosz olajat importál – decemberben például ez a mennyiség napi 90 ezer hordó volt – a világpiacon ettől még hatalmas felfordulást okozhatna egy ilyen lépés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!