szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Már csak az amerikai Szenátus jóváhagyására van szükség, hogy kivegyék Oroszországot a legnagyobb kedvezmény elve alá tartozó országok közül.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Szinte teljes egyetértésben fogadták el az amerikai Kongresszus alsóházában azt a törvényjavaslatot, amellyel az USA boríthatja minden üzleti kapcsolatát Oroszországgal, 424 képviselő szavazott igennel, csak nyolc ellenszavazat érkezett.

A javaslat nem konkrét gazdasági szankciót tartalmaz, hanem későbbi büntetésre nyit teret: kiveszi Oroszországot a legnagyobb kedvezmény elve alá tartozó országok közül, vagyis lehetőséget teremt arra, hogy bármilyen magas vámot bevezessenek az orosz termékekre és még több szankcióról dönthessenek.

A javaslatból még nem lett törvény, ahhoz még a Szenátusnak is rá kell bólintania, de mivel néhány képviselő kivételével kétpárti egyetértés van, valószínűleg ez is csak idő kérdése.

Az orosz-ukrán háború összes csütörtöki hírét itt olvashatják.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!