Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
394 alatt járt az euróval szembeni árfolyam, a dollárral szemben 385 alatt.
A forint árfolyama augusztus 5-e, péntek reggel is folytatta az egész héten látott erősödést, az euróval szembeni árfolyam fél 10 körül 394 alatt járt. Az euróval szembeni árfolyam több mint egy hónapja nem volt ilyen erős, utoljára június végén lehetett 394 alatti számokat látni.
A forint a dollárhoz képest is jelentősen erősödött, péntek reggel 385 alá. A forint a dollárral szemben szintén bő egy hónapja nem teljesített ilyen jól.
A forint erősödése mögött a dollár gyengülése állhat – illetve talán az, hogy az elmúlt hét meglehetősen eseménytelen volt, a magyar gazdaságpolitika nem borzolta a befektetők kedélyét.
Az árfolyam erősödésének bőven van tere, a forint kisebb-nagyobb kilengésekkel év eleje óta trendszerűen gyengül, az euróval szemben a 350-es szintről 416 fölött is járt július elején. Ezzel a forint jelentősen alulteljesített a többi régiós devizához képest. A magyar gazdaság a befektetők szemében sérülékenynek tűnik, az államadósság magas, az Európai Bizottsággal fennálló viták miatt pedig Magyarország nem fér hozzá az uniós forrásokhoz. A kormány ígérete szerint a vitás kérdések megoldás jó úton jár, még idén érkezhetnek uniós pénzek az országba.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.