Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Júliusban csökkent a központi alrendszer hiánya, az már „csak” az egész éves terv 84 százalékán áll.
Július végéig az államháztartás központi alrendszere (ebben az önkormányzatok nincsenek benne) 2636,5 milliárd forintos hiánnyal zárt – írja közleményében a Pénzügyminisztérium. Ezen belül
Csak júliusban a központi alrendszer 255,7 milliárd forint többletet ért el. Ennek a többletnek köszönhetően a központi alrendszer összesített hiánya csökkent, egy hónappal korábban, június végén a hiány még 2892 milliárd forinton állt. Ez egyébként az egész évre tervezett 3,2 ezer milliárd forintos hiány 91,7 százaléka volt.
A csökkenés után a központi alrendszer hiány még mindig az egész éves terv 83,6 százaléka.
A központi alrendszer kiadásai már az év elején elszálltak, köszönhetően a gyerekesek szja-visszatérítésének, a 13. havi nyugdíj bevezetésének és az egyéb, az áprilisi választások elé időzített „hangulatjavító” kormányzati intézkedéseknek.
A költségvetés kiadásai közül meghaladták az egy évvel korábbi kifizetést a nyugellátásokra és a gyógyító-megelőző ellátásra fordított összegek – részletezi a Pénzügyminisztérium. Nyugellátásokra 2800,4 milliárd forintot, a gyógyító-megelőző ellátásokra pedig 1253,7 milliárd forintot fordított a kormány július végéig. A nyugdíjasok és a nyugdíjszerű ellátásban részesülők júliusban kapták meg januárig visszamenőleg a kiegészítő nyugdíjemelést. Ennek mértéke 3,9 százalék volt, az emelésre azért volt szükség, mert az idei infláció várhatóan jóval magasabb lesz annál, mint amivel a kormány tervezett, és aminek megfelelően a nyugdíjakat januárban 5 százalékkal emelte. A nyugdíjemelés mértéke a kiegészítéssel együtt 8,9 százalékos, így várhatóan szükség lesz még egy kiegészítő emelésre.
A kiegészítő nyugdíjemelés kifizetése alaposan meg is dobta a TB-kassza hiányát, a június végi 26,8 milliárd forintról 125,8 milliárd forintra. A TB-kassza egész évre tervezett hiánya 146,8 milliárd forint.
Ami a júliusi többletet illeti, a részletes adatokat a Pénzügyminisztérium még nem hozta nyilvánosságra, de az eddigi költségvetési folyamatok alapján biztosra vehető, hogy az adóbevételek a tervezettnél sokkal jobban teljesültek. Különösen a forgalmi típusú adókból, elsősorban az áfából. A tervezettnél magasabb infláció, vagyis a magasabb árak ugyanis az államnak is több adóbevételt jelentenek.
A kormány ráadásul július 1-i hatállyal jelentős adóemeléseket vezetett be, több szektorra extraprofit-különadót vetett ki, emelte a jövedéki adót és a népegészségügyi termékadót.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A politikai haszonszerzést szolgáló, észszerűtlen beavatkozások sorába illik a készpénzfizetés alkotmányos joga. A szabályok ráadásul néhol nem is egyértelműek, és komoly versenyhátrányt okozhatnak a magyar piaci szereplőknek.
Magyar Péter felemelkedése önmagában csak az egyik oka annak, hogy a miniszterelnök alatt szemlátomást inog a szék.
A miniszterelnök elsősorban Ukrajna ellen hangolt a péntek reggeli rádióinterjúban.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.