Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Meghirdette az MNB az egyhetes betéti tendert, és úgy döntöttek, nem lesz rendkívüli kamatemelés.
Ugyan napok óta gyengül a forint, és a hónap eleji 390-es szintekről már 400 fölé mozdult az euróhoz képest, a Magyar Nemzeti Bank nem emelte meg az egyhetes betéti tender kamatát. Ezt a tendert csütörtök délelőttönként szokták meghirdetni, és most kíváncsian figyelhették a befektetők, hogy esetleg meglép-e a jegybank egy rendkívüli kamatemelést.
Valószínűbbnek tűnt az, hogy nem lesz változtatás, és így is történt, ahogy eddig, úgy most is 10,75 százalékos kamattal hirdette meg az MNB az egyhetes betéti tendert. Valószínű, hogy ha lesz kamatemelés, akkor arra két hét múlva kerül sor: augusztus 30-án döntenek az alapkamatról.
A forint valószínűleg részben ennek a hatására is egy jókora eséssel indította a napot, a kora reggeli 402-es árfolyamról 9 óra után percek alatt 406-ig szakadt be az euróhoz képest. Igaz, szinte pontosan ugyanilyen árfolyammozgással indult az előző nap is az európai tőzsdék nyitása után, aztán onnan délutánra vissza is tért a forint a reggeli kiinduló szintre.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.