Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A jegybank elnöke érzékelte, hogy a kormánykommunikáció lassan őt próbálja felelőssé tenni a magyar gazdasági bajokért, holott a főbb döntéseket a kormány hozta és nem ő.
Szokatlan őszinteséggel bírálta Matolcsy György december elején a kormány gazdaságpolitikáját. A 24.hu szerint a jegybankelnök azonban az Országgyűlés Gazdasági Bizottságában egy olyan anyagot mondhatott el, ami nem a külvilágnak szólt, csupán az ő felkészítését szolgálta. Matolcsy viszont kiállt az anyaggal a nyilvánosság elé, különösebb kozmetikázás nélkül.
A lap forrásai szerint a jegybank elnöke észlelte, hogy a kormányzati kommunikáció a Magyar Nemzeti Bank felé kezdte tolni a gazdasági felelősséget, ő csupán ezt akarta magáról a kormányra visszatolni nyíltan kritikus felszólalásával.
Matolcsy nem volt hajlandó aláírni a Költségvetési Tanács a 2023-as államháztartásról szóló kormányzati előterjesztéshez fűzött álláspontját sem, a lap pedig úgy tudja, hogy a jegybank elnöke erre „objektív okok” miatt nem volt hajlandó. A Költségvetési Tanácsnak ugyanis nagyon szűk határidővel kellett tárgyalnia az előterjesztésről, erre december 27-én került sor, Matolcsy pedig már korábban jelezte, hogy ebben az időszakban nem lesz elérhető. Az MNB elnöke külföldön járt, így a jegybank részéról az ülésen Virág Barnabás vett részt, aki Kovács Árpád költségvetési tanácselnök elmondása szerint együttműködő jegybanki álláspontot képviselt.
Farkas Zoltán: Matolcsy durrant
Amíg Matolcsy az öndicséret kómájából fel nem ébred, és saját tetteivel nem néz szembe, sajnálatos módon akkor sincs igaza, ha netán igaza van. Vélemény.
December 5-i felszólalásában Matolcsy György többek között arról beszélt, hogy Magyarország pénzügyi, makrogazdasági mutatói az Európai Unióban az első-második legrosszabbak, Magyarország a világ leginkább sérülékeny országai közé tartozik, ha pedig mindemellett nem hajtunk végre gazdasági fordulatot, akkor elveszítjük az évtizedet, stagnálás, stagfláció vár az országra.
Matolcsy beszédében nyíltan kritizálta a kormányzat gazdaságpolitikáját is, amikor azt mondta, hogy „sok szempontból a saját döntéseink miatt vagyunk bajban”, arra pedig külön kitért, hogy megbomlott a kormány és a jegybank gazdaságpolitikai összhangja. Kitért arra is, hogy a kormány által kitalált ársapkák – szemben az eredeti szándékkal – növelik az inflációt.
Matolcsy: Az ársapkák inflációs többletet okoznak
A jegybank felségterületén végrehajtott lépéssel a kormány a Nemzeti Bank stratégiai céljait rombolja: bevezetett még egy kamatstopot, ezúttal a banki nagybetétekre. A költségvetésnek ez jó lehet, ám egyéb következményeit nehéz megjósolni. A kormány a gazdaságpolitikájáért intőt kapott a Nemzetközi Valutaalaptól is.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.