Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Davosban a Világgazdasági Fórumon fordult a kormányokhoz 205 „patrióta szupergazdag”, akik „csökkenteni kívánják a társadalmi egyenlőtlenséget.”
Több milliárd ember küszködik megélhetési válsággal a világon, és ezen szeretne változtatni 205 szupergazdag, akik szívesen fizetnének több adót, hogy a kormányok ebből támogatni tudják a rászorulókat. Az USA -ban Donald Trump elnöknek az első dolga volt a szupergazdagok adójának a csökkentése. Trump a választási kampánya során azzal dicsekedett, hogy 16 éve nem fizet adót. Emiatt most vizsgálat folyik ellene az Egyesült Államokban.
„Itt az idő a szupergazdagok megadóztatására!” – hangsúlyozza levelében a 205 dollármilliomos, akik között szép számban vannak milliárdosok is. Mint például Abigail Disney, a hollywoodi film- és szórakoztatóipari birodalom örököse.
Mivel indokolják felhívásukat a szupergazdagok?
„A jólét csakis felfelé irányult az elmúlt ötven évben, az utolsó öt esztendőben pedig ez a folyamat drámai mértékben felgyorsult. Épp ezért a kormányoknak meg kell adóztatniuk minket, és ezt azonnal meg kell kezdeni” – hangsúlyozza a nyílt levél.
Katasztrófa felé haladunk
„A társadalom csak korlátozottan képes a feszültségek elviselésére” – hívják fel a figyelmet a nyílt levél aláírói, akik „patrióta milliomosoknak” nevezik magukat. Rámutatnak arra, hogy „ha nem teszünk semmit a társadalmi feszültségek csökkentésére, akkor ezért sokkal magasabb árat fizethetünk, mint hogyha most adót emelnek a kormányok”.
A Nobel díjas Robert Stiglitz, a Project Syndicate portálon egyenesen arra utalt, hogy fennáll a fasizmus veszélye is sok országban a társadalmi feszültségek megnövekedése miatt.
Egy friss vizsgálat megerősíti, hogy a pandémia idején tovább növekedett a szakadék a gazdagok és a szegények között – írja a londoni Guardian. A világ lakosságának leggazdagabb 1 százaléka szerezte meg a pénz kétharmadát a Covid-világjárvány idején – állapította meg az Oxfam, mely természetesen számokat is közölt: a szupergazdagok 26 ezer milliárd dollárt vágtak zsebre a járvány idején. Az Oxfam arra is rámutatott, hogy miközben a szupergazdagok egyre növelik a vagyonukat, addig a mélyszegénységben élők száma is gyorsan gyarapodik.
„Ha csak 5 százalékos adót vetnének ki a dollármilliomosokra, akkor ez 1700 milliárd dollárt jelentene egy évben, és ebből már komolyan lehetne támogatni a rászorulókat” – írja az Oxfam legfrissebb jelentése.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.