Kivonulhat a Shell a brit, a német és a holland kiskereskedelmi energiapiacról

A vállalat a kemény piaci állapotok miatt kezdte mérlegelni a kivonulás lehetőségét.

  • hvg.hu hvg.hu
Kivonulhat a Shell a brit, a német és a holland kiskereskedelmi energiapiacról

Kivonulhat a Shell a brit, a német és a holland kiskereskedelmi energiapiacról – írja a Reuters. A vállalat a kemény piaci állapotokat okolja a helyzetért. Az európai energiaellátókat érzékenyen érintették az elszálló nagykereskedelmi árak csak úgy, mint a kormányok azon intézkedései, amelyekkel a fogyasztókat próbálták megóvni az emelkedő rezsiköltségektől.

A Shell közölte, hogy szükségesnek tartja a három piac stratégiai felülvizsgálatát, ami több hónapba is beletelhet, ezért konkrét döntés még nem született.

A vállalat 2022-ben a brit érdekeltségeibe közel 1,5 milliárd dollárt fektetett be, aminek köszönhetően képes volt talpon maradni, mialatt az energiaválság következtében elszabadult árak hatására több konkurens cég is összeomlott.

Bár a kiskereskedelmi forgalom akadozott, a Shell 2022-ben rekordméretű, több mint 30 milliárd dolláros éves nyereséget könyvelhetett el, ami az emelkedő olaj- és gázáraknak tudható be.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.