Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Signature Bank volt a második pénzintézet, amely a közelmúltbeli bankválságban csődbe ment, mindössze 48 órával a Silicon Valley Bank összeomlása után.
A New York Community Bank (NYCB) beleegyezett, hogy egy 2,7 milliárd dolláros üzlet keretében megvásárolja a csődbe ment Signature Bank jelentős részét – közölte France24 tudósítása szerint az amerikai betétbiztosító (FDIC) vasárnap késő este.
A Signature Bank 40 fiókjából hétfőtől Flagstar Bank lesz, ami az NYCB egyik leányvállalata. Az ügylet keretében a Signature Bank 38,4 milliárd dolláros eszközállománya cserél gazdát, ami a becsődölt pénzintézet összértékének több mint egyharmadát képviseli.
Az FDIC közölte, hogy a Signature Bank 60 milliárd dollárnyi hitele csődgondnokság alatt marad, és várhatóan idővel eladják majd.
A Signature Bank volt a második pénzintézet, amelyet elsodort a mostani bankválság, nagyjából 48 órával a Silicon Valley Bank összeomlása után. A New York-i székhelyű Signature egy nagy kereskedelmi hitelező volt a három állam területén (New York és annak agglomerációja három amerikai állam területére is kiterjed: New York, New Jersey és Connecticut – a szerk.), de az elmúlt években beszállt a kriptovalutákba is, mivel potenciálisan növekedő üzletágként tekintett rájuk.
Paul Krugman: A Silicon Valley Bank nem ugyanaz, mint a Lehman Brothers
A Nobel-díjas közgazdász a New York Timesban azt írja, a most kialakult helyzet nem hasonlítható a 2008-as nagy összeomláshoz, az amerikai a költségvetésnek, és így az adófizető polgároknak nem fog sokba kerülni a Silicon Valley Bank körüli helyzet rendezése.
A Silicon Valley Bank csődje után a betétesek idegesek lettek a Signature Bank állapotával kapcsolatban, egyfelől a nagy mennyiségű biztosítatlan betét (az amerikai betétállomány egy igen jelentős részét képviselő befektetési forma, ami azt jelenti, hogy csőd esetén sem a betétbiztosító, sem a hitelszövetkezet nem kártalanítja a befektetőt, viszont a kockázat miatt az ilyen típusú befektetések lényegesen magasabb kamatot ígérnek – a szerk.), valamint a kripto- és egyéb technológiai célú hitelezésnek való kitettség miatt. Mire a szabályozó hatóságok bezárták, a Signature-é volt a harmadik legnagyobb bankcsőd az Egyesült Államok történetében.
Az FDIC szerint a Signature Bank csődje várhatóan 2,5 milliárd dollárjába kerül a betétbiztosítási alapnak, de ez a szám változhat, mivel a szabályozó eladja az eszközöket. A betétbiztosítási alapot a bankokra kivetett adókból fizetik, és az adófizetők nem viselik annak közvetlen költségeit, ha egy bank csődbe megy.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Disznóságok lehetnek az uniós költségvetés tervezetében, ha egyszer az ukránok bent lesznek az EU-ban, nem lehet majd őket kitenni onnan – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádiónak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?