Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
2021 nyarán láttunk utoljára olyat, hogy több pénzért sikerült magyar árukat eladni más országokban, mint amennyiért külföldi árukat hoztak be az országba, februárban ez hosszú szünet után újra megtörtént.
513 millió euró, vagyis 187 milliárd forint lett a magyar külkereskedelem többlete idén februárban, vagyis ennyivel több pénz érkezett a külföldön eladott magyar termékekért annál, mint amennyit a külföldről ide behozott árukért kellett fizetni – számolt a KSH.
Ez azt jelenti, hogy több, mint másfél év után sikerült újra pluszban zárni egy hónapot: míg korábban alig-alig fordult elő, hogy egyetlen hónapban is hiány jöjjön össze, 2021 júliusa és idén január között 19 egymást követő hónap mérlege volt negatív. Ez azt jelentette, hogy hiába nőtt a gazdaság teljesítménye, a többletjövedelem elment arra, hogy külföldi árukat vásároljunk – végre legalább ez a folyamat megállt, más kérdés, hogy most éppen ott tartunk, hogy a gazdaság állóra fékez.
Az év első két hónapjában összesítve így 13 milliárd forint többletben van a külkereskedelem.
A KSH azt is hozzátette: a külföldre eladott magyar áruk 78 százaléka ment az EU valamelyik másik országába, a Magyarországra behozott termékeknek pedig a 68 százaléka jött az EU-ból.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.