szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nagy István szerint tárgyalások folynak arról, hogy milyen további termékköröket is érinthet még az intézkedés.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Európai Bizottság illetékeseivel folytatott tárgyalások alkalmával sikerült elérni, hogy az ukrán mezőgazdasági termékek importtilalmával kapcsolatos eredményeket és intézkedéseket Magyarország továbbra is fenn tudja tartani – közölte az MTI-vel az agrárminiszter szerdán Brüsszelben.

Nagy István azt mondta: Magyarország továbbra is biztosítja az ukrán gabona tranzitját, azt, hogy a termények ellenőrzött körülmények között hagyják el az ország területét.

További egyeztetések folynak arról, hogy milyen további termékköröket érinthet a behozatali tilalom – tette hozzá.

Megjegyezte: érdemes volt Magyarországnak határozottan kiállnia és megvédenie a magyar gazdák érdekét, hiszen a kiállás fordulatra késztette, intézkedési kényszerbe hozta az Európai Bizottságot.

Szombaton Lengyelország és Magyarország is bejelentette az Ukrajnából származó gabona és egyéb élelmiszerek behozatalának tilalmát, vasárnap azonban az Európai Bizottság egyik szóvivője a Reuters hírügynökséggel azt közölte: elfogadhatatlan a magyar és a lengyel importtilalom az ukrán gabonára, a kereskedelmet érintő szabályozás ugyanis az EU kizárólagos hatáskörébe tartozik. Hétfőn Szlovákia, szerdán pedig Bulgária írt elő behozatali tilalmat.

Ursula von der Leyen közös fellépést és 100 millió eurós támogatást ígért az ukrán gabonaprobléma enyhítésére

Az Európai Bizottság elnöke közös európai megközelítést sürgetett az ukrán mezőgazdasági termékek megnövekedett behozatalával kapcsolatos probléma kezelésére. „Különleges katonai műveletnek" nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok 2022 február óta tartanak, a Nyugat fegyverszállításokkal és gazdasági szankciókkal nehezíti az oroszok előrenyomulását. Cikksorozatunkban minden fejleményről beszámolunk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!