Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az újonnan épített ukrán szárazföldi szélerőművek 114-szer annyi áramot képesek termelni, mint az angol telepítések.
Anglia mindössze két szárazföldi szélerőművet telepített 2022 február 24-e, az orosz invázió kezdete óta, noha a kormány azt ígérte, hogy enyhít a szárazföldi beruházások jogi feltételein. Az erőművek összkapacitása mindössze 1 megawatt – mondta Ed Milliband, az angol ellenzék árnyékkormányának klímaváltozásért felelős embere a Guardian szerint.
Eközben Ukrajna a mikolajevi frontvonaltól mindössze 60 kilométerre 114 kilowatt összkapacitású, 19 turbinából álló szélerőműparkot épített fel a háború kitörése óta, amely 200 ezer lakást tud ellátni árammal.
„Érthetetlen, hogy Ukrajna, miközben a saját túléléséért küzd, több szélerőművet épített, mint Anglia” – mondta Sam Richards, a zöldenergetikai átállásért lobbizó Britain Remade nevű szervezet alapítója. Hozzátette: a kormánynak azonnal el kell törölnie a szárazföldi szélerőműveket érintő tiltását, egy tollvonással lehetővé téve a legolcsóbban hozzáférhető energiaforrást”.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.