Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tovább lassult az eurózóna inflációja, most negyedakkora, mint a magyar.
Az előző havi 7 után májusban már csak 6,1 százalékos volt az eurózóna inflációja – tette közzé az Eurostat.
A húsz ország közül a legnagyobb, 12,3 százalékos inflációt Lettországban, illetve Szlovákiában mérték. Magyarországról – és a többi, nem eurót használó államról – még nincs májusi adat, de áprilisban 24,5 százalékos volt az inflációnk az Eurostat szerint, vagyis nem egyszerűen a mienk az EU legdurvább inflációja, hanem sokkal rosszabb a mi adatunk, mint akár a második legrosszabbul álló országé.
Az eurózónában összesen négy ország van, ahol nem sikerült 10 százalék alá levinni mostanra az infláció: a lettek és a szlovákok mellett még az észtek (11,2), illetve a litvánok (10,7) küzdenek két számjegyű drágulással. A 2-4 százalék közötti sávba, ami Magyarországon az MNB célja volna, Ciprus, Spanyolország, Belgium és Luxemburg inflációját sikerült levinni.
A kontinens nagy gazdaságai közül Németországban 6,3, Olaszországban 8,1, Franciaországban 6, Spanyolországban pedig 2,9 százalékos volt a májusi infláció.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.