Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A miniszterelnök szerint meg kell találni a felelősöket, akik csőd szélére sodorták az Európai Uniót. Az Európai Unió nincs csődben.
Bár nem szerepel a ma kezdődött EU-csúcs napirendjén, a jelek szerint Orbán Viktor egyetlen határozott témával érkezett Brüsszelbe, ami nem más, mint az uniós költségvetés.
A miniszterelnök már délelőtt egy mémmel indított a napot, melyben azt kérdezte, hogy történhetett meg, hogy „alig két év telt el a hétéves költségvetésből, és Brüsszel kifogyott a pénzből”. Ezzel az Európai Bizottság elnökének múlt heti bejelentésére utalt, Ursula von der Leyen ugyanis 66 milliárd euró pótlólagos befizetését kéri a tagállamoktól Ukrajna támogatására, az illegális migráció elleni küzdelemre és a versenyképesség fokozására. Erre – ahogy korábbi cikkünkben is írtuk – nem várt körülmények, például az orosz-ukrán háború miatt is szükség volt.
Az uniós állam-és kormányfők többségét elsősorban Ukrajna helyzete foglalkoztatta, Orbán Viktor azonban a Facebookon egy hosszabb videóban is a költségvetés miatt aggódott.
„A Bizottság újabb súlyos 100 milliárdok befizetését kéri a tagállamoktól. Adódik a kérdés, hogy jöhetett létre ez a helyzet? Hogyan sodorhatták a csőd szélére az Európai Uniót?” – kérdezte Orbán.
A kormányfő szerint úgy akarnak 50 milliárd eurót odaadni Ukrajnának, hogy még azzal a pénzzel sem tudnak elszámolni, amit eddig adtak. Azt is a Bizottság szemére vetette, hogy miközben arra is pénzt akarnak kérni a tagállamoktól, hogy ki tudják fizetni a korábban felvett európai uniós hitelek kamatait, ezekből Magyarország és Lengyelország „egyetlen fityinget sem látott”.
„Frivol, hogy óvatosan fogalmazzak” – tette hozzá a miniszterelnök.
Azt Orbán már nem említette, hogy ezeket a pénzeket éppen azért tartják vissza, mert a magyar jogállamisági és korrupciós problémák miatt nem látják biztonságban azok felhasználását.
Orbán kifogásolta, hogy a pénzt emellett arra is szánják, hogy „behozhassák a migránsokat”. Magyarország és Lengyelország ugyanis azzal érvel, hogy a nemrég a belügyminiszterek tanácsában megkötött migrációs megállapodás, még több illegális bevándorló számára teszi majd vonzóvá az Európai Uniót. Arról, hogy mi van a migrációs paktumban, ami egyelőre még csak terv, és az Európai Parlamentnek is rá kell bólintania, ebben a cikkünkben írtunk részletesen.
„A magyar álláspont világos. Először tudni akarjuk, hogy mire költötték el azt a rengeteg pénzt, amit eddig adtunk. Utána választ várunk arra a kérdésre, kik a felelősek azért, hogy a csőd szélére jutott az Európai Unió” – fejezte be mondandóját Orbán.
Az, hogy mindezt az uniós csúcson is kifejti-e kollégáinak, egyelőre kérdéses. A találkozó programja főleg Ukrajna és a migráció körül forog.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Harmadik birodalmi mintára, de nem német minőségben készült el 50 éve a Balatonig vezető autópálya első fontosabb szakasza. Az állampártnak elég volt, hogy csak Kádár János balatonaligai nyaralójáig ért a sztráda.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Apáti Bence mozgalmának éppen volt érkezése ezt legyártani.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.