Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Heti két napra berendelik az irodába a Zoom dolgozóit.
Amikor majd megírják a 2020-as évek nagy gazdasági változásainak történetét, egész biztosan szerepelni fog benne a Zoom-meeting szópár: nem sok cég vagy szervezet volt 2020-2021-ben, amelynél a járvány miatti lezárások alatt ne a Zoom lett volna az egyik fontos eszköz, hogy az emberek beszéljenek egymással. Most azonban ez a cég is változtat a belső szabályain, hamarosan a Zoom dolgozói is kötelesek lesznek bemenni a munkahelyükre.
Persze ez nem teljes bejárós munkát jelent majd, hetente két napon kell ott lenni a munkahelyen, hármat otthonról dolgozhatnak – írja a Business Insider. Azok, akik a vállalat legközelebbi irodájától több, mint 80 kilométerre laknak, továbbra is maradhatnak teljes távmunkában.
Tavaly ősszel a Zoom dolgozóinak mindössze 1 százaléka járt be rendszeresen a cég központjába, 75 százalék kizárólag otthonról dolgozott. Az idén év eleji adatok szerint a Zoom 8400 embert foglalkoztatott, a dolgozóik kicsit több, mint felét az Egyesült Államokban.
A BBC cikke szerint az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában a járvány előtt a dolgozók nagyjából 5 százaléka végezte a munkáját otthonról, most ez az arány 12 százalékos, de sokkal nagyobb az a kör, akik nem teljes home office-ban vannak, 29 százalék dolgozik néha otthonról, néha a munkahelyéről.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.