Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Most az acélipar a soros.
Miután az Európai Bizottság elnöke szeptember közepén bejelentette, hogy az EB szubvenciós vizsgálatot indít a kínai villanyautó-import ügyében, most az acéliparban újabb vizsgálat indul – írja a Financial Times.
A cikket szemléző Portfolio emlékeztet: Brüsszel az Egyesült Államok kérésére egyezett bele abba, hogy megkezdje az acélipar elleni szubvenciós vizsgálatot, mivel az amerikai és az uniós acélszektor is szenved az olcsó kínai dömpingtermékektől, amelyek árát állami támogatásokkal szorítják le.
Amennyiben a kezdeményezés sikeres lesz, az új megállapodásokhoz vezethet olyan országokkal, mint az Egyesült Királyság és Japán, amennyiben azok is beleegyeznek majd a kínai exporttermékekre kivetett vámokba.
Az EU és az USA várhatóan az október 20-i csúcstalálkozón fogja bejelenteni a fenntartható acélról és alumíniumról szóló globális megállapodást (GSA). Ez a megállapodás korlátozná a globális piacokat elárasztó kínai fémek exportját, ami a hazai termelők csődjéhez vezethet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.