Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Költségvetési többlet keletkezett januárban, elsősorban az uniós támogatások folyósításának elindulásának köszönhetően. Ezekből 191 milliárddal több érkezett, mint tavaly, igaz, közben a nyugdíjellátásra és a rezsivédelemre is többet kellett költeni, mint tavaly ilyenkor.
54,4 milliárd forintos többlettel zárt januárban a költségvetés – közölte csütörtökön a Pénzügyminisztérium. Ezen belül a központi költségvetés 37,4 milliárd forintos hiányt, az elkülönített állami pénzalapok 41,6 milliárd forintos többletet, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai pedig 50,2 milliárd forintos többletet mutattak.
A minisztérium részletezte a rezsivédelemmel kapcsolatos kiadásokat is, ez alapján 2024 január végéig 181,3 milliárd forint fizettek ki kompenzációként, ami 8,3 milliárd forinttal magasabb a tavaly januárban erre fordított 173 milliárd forintnál, vagyis ha ezen múlik nem lett volna többlet.
Viszont megindult az uniós támogatások egy részének folyósítása: januárban a tavalyi 34,6 milliárd forintnál 191 milliárddal több, összesen 226 milliárd forintnyi uniós pénz érkezett.
Vitte viszont a pénzt a nyugdíjak és a nyugdíjszerű ellátások 6 százalékos emelése: nyugellátásokra 475,6 milliárd forintot, gyógyító-megelőző ellátásokra 196,9 milliárd forintot fizetett ki az állam.
A többlet jókor jön, tavaly ugyanis meglehetősen elszállt a hiány.
Kijött a végleges adat: 1200 milliárddal számolta el magát a kormány, 4593 milliárd forint hiányt sikerült összehozni 2023-ban
Megközelíteni sem sikerült az eredeti hiánycélt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.