Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A miniszterelnök politikai igazgatója egy interjúban a gazdasági semlegességről beszélt, és arról is, mi lenne, ha Ukrajna tényleg elzárná a Barátság kőolajvezetéket.
“Nem szabad bedőlni a propagandának”
– mondta Orbán Balázs az Economxnak adott interjújában a kérdésre, mely azt firtatta, van-e jelene, jövője az Orbán Viktor által emlegetett gazdasági semlegességünknek, ha az Ukrajnán át érkező Barátság kőolajvezeték helyzete, mint néhány hete láttuk, érzékeny. (A kormányközeli lap nem pont így kérdezett, az ő megfogalmazásukban: “Ukrajnából kéthetente megfenyegetik hazánkat, a térségünket, hogy elzárják a kőolajvezetékeket.”)
Orbán felemlegette, hogy Magyarországnak rengeteg interkonnektora van, és vannak alternatív beszerzési lehetőségei is mind a kőolaj, mind a földgáz területén. “Ha az ukránok el is zárják a földgázt, a kőolajat mondjuk az év végén, nekünk van erre válaszunk” – mondta, majd azzal folytatta, hogy:
“Nem tudnak minket olyan helyzetbe hozni, hogy zsaroljanak. Nem tudják a szuverén magyar politikát kikezdeni.”
Ez a hangvétel élesen szemben áll azzal a felháborodással, mellyel a kormány még nyáron arra reagált, hogy Ukrajna kitiltotta a Barátság csővezetékből a az orosz Lukoil kőolaját. Emlékezetes módon maga a Mol sokkal higgadtabb volt pl. Szijjártó Péternél, ők akkor is azt közölték, hogy a politikusok riogatásával szemben nem lesz üzemanyaghiány, majd hamar meg is oldották a pótlást, és egy másik orosz társasággal szerződtek le a szállításról, valamint még az Ukrajnába érkezés előtt átvették az olaj tulajdonjogát.
Visszatérve Orbán Balázsra: szerinte a sok határkeresztező kapacitásunk és az alternatív beszerzési útvonalak kiépítése jó példa arra, hogy “hogyan kell egy energiasemleges megközelítéssel egy sikeres adaptációs időszakot levezényelni, és olyan csapdákat kikerülni, amelyekre más országok, például Szlovákia nehezebben lenne képes.”
A miniszterelnök által emlegetett gazdasági semlegességről még annyit mondott, bár ebben újdonság nem volt, hogy míg a “nyugati, liberális világon belül az új stratégia a blokkosodás” – itt nyilván az Oroszország- és Kína-ellenességre gondol – ezen nekünk kell kívül maradnunk.
Arról beszélt, hogy mi minden piacra szeretnénk termelni, nem akarunk kereskedelmi háborúkba belekeveredni. Szerinte technológiai értelemben is semlegesek vagyunk, a minőség alapján választunk technológiát, és nem ideológiai alapon.
“Mindenki versenyezzen azért, hogy a magyar gazdaság sikeréhez hozzá tudjon járulni. Ha az amerikai technológia a legjobb egy adott iparágban, akkor amerikai technológiát kell választani. Ha a kínai a legjobb, akkor kínait kell választani.”
Orbán szerint finanszírozási oldalról is semlegesnek kell maradnunk, csak uniós forrásokból, csak londoni befektetők által nem lehet finanszírozni a magyar gazdaságot, kellenek az alternatív finanszírozási stratégiák, csatornák is. Itt pedig minden bizonnyal az újabb kínai hitelekre gondolt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.