Megjelent az új készpénztörvény! Milyen kötelezettségekkel kell számolniuk a cégeknek?
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
A “Tisza programírója” Magyar Péter szerint nem programíró. Egyébként valójában nem a 13. havi nyugdíjon nevet, hanem a kormányon, és nem a 13. havi nyugdíj ellen szólalt fel, hanem annak részleges emelése mellett. A kormánymédia lapjában megjelent cikk mindkét hamis állítását azonnal saját maga cáfolja videóval, idézettel.
„A Tisza Párt programírója eltörölné a 13. havi nyugdíjat + videó” – ezzel a címmel jelentetett meg cikket a kormánypárti Magyar Nemzet. A cikk szerint a Tisza Párt programírójaként dolgozó Petschnig Mária Zita a belvárosi Szabadegyetem február 4-i előadásán gúnyosan kinevette a kormány intézkedését.
Frissítés: Magyar Péter pártvezető jelezte a HVG-nek, hogy Petschnig Mária Zita nem programíró a pártnál.
Ez azonban nem igaz, ez azonnal kiderül a cikkbe ágyazott videóból, amelyen Petschnig állítólagos állítása elhangzik. Petschnig ugyanis
nem a kormány intézkedését neveti ki, hanem azt, hogy a kormány („Jó hír!”) újabban egészen magától értetődő dolgokat is nagy sikerként igyekszik tálalni.
Mint a nyugdíjfizetést vagy hogy az állam hozamot fizet az állampapírok után. (Ez annyira magától értetődő, hogy az ellenkezője úgynevezett államcsőd volna.)
A kormánypárti lap cikke ezután felemleget egy másik alkalmat, ahol Petschnig „a 13. havi nyugdíj ellen szólal fel”, amikor azt mondja: igazságosabb lenne, ha 13. havi juttatásként minden nyugdíjas az átlagnyugdíjat kapná, nem pedig a saját normál havi járandóságát plusz egy alkalommal. Ahogy idézik is: „Ez igazságosabb lenne, mert nem lehet azt mondani, hogy a 13. havi nyugdíj közvetlenül a munkavégzéshez kapcsolódik, az már egy külön tészta, tehát ott egy átlagnyugdíjat kap egy kisnyugdíjas. Az neki valami fölzárkózás, és a nagynyugdíjas meg nem kapja meg azt az őrült nagy nyugdíjat, amivel egyébként se tud mit kezdeni.”
Mivel a nyugdíjasok többsége minden hónapban kevesebbet kap az átlagnyugdíjnál (a 2,2 millió nyugdíjasból nagyjából 1,5 millió kevesebbet kap), a nyugdíjasok többségének ez a gyakorlatban nyugdíjemelést jelentene.
Egy, a többség számára nyugdíjemelést jelentő intézkedés nehezen értelmezhető a 13. havi nyugdíj elleni felszólalásként.
A kormánypárti lap cikke nem egyszerűen lukra fut vagy valótlanságokat állít – gyakorlatilag szándékos öngólokat rúg, amennyiben azonnal prezentálja a saját állításait cáfoló bizonyítékokat.
A kormánypropaganda egyik új panelje egyébként láthatóan „a 13. havi nyugdíj megvédése”, ezt Orbán Viktor miniszterelnök is emlegette a közrádióban és Nagy Márton gazdasági miniszter is a nyugdíjfizetést bejelentő posztjában. („El a kezekkel a 13. havi nyugdíjtól!”)
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A politikai haszonszerzést szolgáló, észszerűtlen beavatkozások sorába illik a készpénzfizetés alkotmányos joga. A szabályok ráadásul néhol nem is egyértelműek, és komoly versenyhátrányt okozhatnak a magyar piaci szereplőknek.
Magyar Péter felemelkedése önmagában csak az egyik oka annak, hogy a miniszterelnök alatt szemlátomást inog a szék.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
A miniszter beszélt Tiborcz Ferrarijáról, a Pride sikertelenségéről és arról, hogy miért napolták el az ellehetetlenítési törvényjavaslat megszavazását.
A tárcavezető saját imázsa építésére használja a politikai tartalmú „családi” videókat.