Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Új frontot nyitna az EU a kereskedelmi háborúban, a techcégeket vehetik célba.
A legnagyobb amerikai techcégeket, valamint pénzügyi szolgáltatókat veheti célkeresztbe az Európai Unió, ha Donald Trump komolyan gondolja, hogy tovább támadja az európai gazdaságot – írja a Politico. A portálnak EU-s hivatalnokok beszéltek arról: az eddiginél nagyobb, kreatív megoldásokon dolgoznak. Ha Trump újabb vámokat vet ki, akkor az EU is még jobban bekeményíthet.
Az eddigi amerikai vámokra az EU úgy válaszolt, hogy ikonikus amerikai termékekre vetett ki nagyobb vámot – mint például a Harley-Davidsonra vagy az amerikai whiskyre. A mostani tervek viszont ennél sokkal fájóbbak lehetnek az amerikai gazdaság számára.
Az egyik lehetséges megoldás az, hogy a techszektorra vonatkozó szabályokat még tovább szigorítják, vagy a meglévő szabályok betartatására még nagyobb büntetéseket szabnak ki. Az amerikai techszektor már hónapok óta kéri Trumpot, hogy helyezze nyomás alá az EU-t, az európai verseny- és adatvédelmi szabályok ugyanis sokkal szigorúbbak, mint az amerikaiak. Nem véletlen, hogy sokan úgy látják, ezeknek a cégeknek a szorongatásával lehet igazán nagy kárt okozni az USA számára.
De az sem kizárt, hogy a pénzügyi szolgáltatások nagyobb adóztatása mellett döntenek, vagy több pénzt kérnek az amerikai légitársaságoktól, hogy az európai repülőtereken leszállhassanak. Sőt, szélsőséges esetben még az is szóba kerülhet, hogy amerikai cégeket kizárnak az európai közbeszerzési piacról. Ehhez a 27 tagállamból 15-nek a támogatása kellene.
A Politico emlékeztet arra is: az EU és az USA külkereskedelme egymással nagyjából egyensúlyban van, csakhogy az árupiacon az EU inkább az eladó, az USA a vevő, míg a szolgáltató szektorban ez fordítva van, sok amerikai pénzügyi és techcég szolgáltatásait veszik igénybe az európaiak.
Az időzítés azért fontos, mert április 2-án lépnek életbe az új amerikai vámszabályok, már persze ha tényleg életbe lépnek abban a formában, ahogyan korábban ígérték őket, és meg is maradnak néhány napnál tovább. Az amerikai elnök a felszabadulás napjaként hivatkozik április 2-ra, amikortól ígérete szerint több, korábban beígért vámja élesedni fog, ezenkívül minden országra pont olyan vámot fog kivetni, amilyet azok az amerikai termékekre kivetettek, és további lépésekkel fenyegette meg Kanadát, illetve az Európai Uniót, ha azok valamit válaszolnának. Más kérdés, hogy az elmúlt két hónapban már sokszor ígért nagyokat Trump a vámháborúban, hogy aztán abból visszalépjen, szóval mindenki bizonytalan még, mi történik pár óra múlva.
És európai oldalról sem biztos, hogy minden úgy lép hatályba, mint ahogy most tervezik, az ilyen fenyegetés jelentheti azt is, hogy az EU megmutatja, meddig hajlandó elmenni a tárgyalásokon. Ahogy a Politicónak az egyik európai tagállam egy magas rangú tisztviselője mondta: nem szeretnék átlépni azt a határt, amikor a kereskedelem helyett a biztonságpolitikáról szól az európai–amerikai ellentét, de valószínűleg az amerikaiak sem szeretnék azt, hogy a kereskedelem helyett a techszektorról legyen szó.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.